Psikolog yalanıyla cinsel vurgun: Hocam zorluk çekmediğim bir deneyim yaşadım!

Aile, İlişki ve Cinsel Sağlık Uzmanı Klinik Psikolog Esra Işıktekiner hakkında şoke eden iddia… Işıktekiner'i, denkliği bulunmayan bir üniversitenin "İnsan Davranışı Sanatları" bölümünden mezun olmasına rağmen, kendisine yetkisi bulunmadan unvan takınarak insanları tedavi ettiği tespit edildi. Türk Psikologlar Derneği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, Işıktekiner'in bu unvana sahip olmamasına rağmen klinik psikolog unvanı kullandığı, 1219 Sayılı Kanun'da yasada yer alan hastalıklara ilişkin olarak yetkisiz şekilde uygulamalar gerçekleştirdiği ileri sürüldü. İşte son dakika haberinin detayları…

Sabah Gazetesinden Dilek Yaman Demir’in haberine göre; Dilekçede, dernek tarafından ön araştırma yapıldığı, araştırma sonucunda Işıktekiner’in Türkiye’de denkliği bulunmayan ve kendisine diploma ve unvan hakkı sağlamayan Newport Üniversitesi mezunu olduğu kaydedildi.

Klinik Psikolog olmamasına karşın bu ünvanı kullanmakta olduğunu ve kendisini çeşitli web siteleri, sosyal medya ve farklı mecralarda bu unvanla tanıttığı, yetkisi olmamasına karşın çeşitli hastalıklara ilişkin tedavileri uyguladığı ileri sürüldü.

ESRA IŞIKTEKİNER: “HASTA DANIŞMANIYIM”

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Esra Işıktekiner, Dr. Tamer Gültekin’in yanında hasta danışmanı olarak görev yapmakta olduğunu, hastalara psikolojik danışmanlık yaptığını, geçmiş iş yaşamında bireysel çalışmadığını ve yüksek lisans belgesinin Türkiye Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği ve Hukukçular Derneği tarafından akreditesi olduğunu ileri sürdü.

YORUM