Psikolog Yeşim Türköz’ün “Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar” adlı kitabı okurlarla buluştu!

featured
service

Hayatta en çok istediğiniz şey, hayattan alacağınız en iyi şey midir?

Klinik psikolog Yeşim Türköz’ün psikodrama tekniğiyle kurguladığı Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar adlı kitabı, Epsilon logosuyla okurlarla buluştu! Yalın ve anlaşılır bir üslupla ele aldığı hikâyeleriyle okurların karşısına geçen yazar, isteklerin ve bedellerin yarattığı zorlu denklemlerin çözülmeye çalışıldığı pazarlıkları konu ediniyor. Mucizevi alışverişlerin gerçekleştiği yer olarak adını duyuran Büyü Dükkânı’nda, yaşlı bilge ile müşterileri karşılıklı sohbet ediyor ve iç dünyalarına yolculuk yapıyorlar. İçinde her şeyin bulunduğu ve her türden alışverişin mümkün olduğu bu dükkânın hikâyeleri, okurları “Hayatta en çok isteğiniz şey, hayattan alacağınız en iyi şey midir?” sorusunu sormaya yönlendiriyor. Günlük yaşamda gözden kaçan detayları ve farklı hayatları kitapseverlere sunan Yeşim Türköz, Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar kitabıyla okurlarını selamlıyor.

Epsilon logosuyla üçüncü kez kitapseverlerin karşına çıkan klinik psikolog ve yazar Yeşim Türköz, psikodrama tekniğiyle kurguladığı Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar kitabında okurlarını, iç dünyalarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Geçmiş yıllarına dönmek isteyenlerin, unutulmaz bir aşk yaşamayı arzulayanların ya da korkularından kurtulmak için çaba harcayanların adresi olan Büyü Dükkânı, içinde her şeyin bulunduğu ve her türden alışverişin mümkün olduğu mucizevi bir dükkân olarak anılıyor. Bilge bir satıcının gelenleri ağırladığı dükkân, karşılıklı konuşmaların ve sıkı pazarlıkların ortaya konduğu bir yer halinde konuklarını bekliyor. Almak ve vermek denklemlerinin çarpıcı örneklerinin geçtiği hikâyeler ise okura, en çok istedikleri şey karşılığında feda edeceklerinin bu alışverişe değip değmeyeceğini sorgulatıyor. Okurların psikoterapi kavramlarını içselleştirip ders çıkarabileceği kitap, sade anlatımıyla herkesi hikâyelerin içine dahil ediyor. Okuduğunuzda “Böyle bir dükkâna, ben ne için giderim?” diye düşündüren Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar, kitapseverleri kendi labirentlerinde dolaşırken daha dikkatli olmaya davet ediyor.

Klinik psikolog ve yazar Yeşim Türköz’ün kaleme aldığı Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

blank

YEŞİM TÜRKÖZ HAKKINDA
1963 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Hayatının ilk 4 yılını Beykoz’da, ardından üniversite yıllarına kadar baba memleketi Giresun’da yaşadı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1985 yılında mezun olduktan sonra yine aynı bölümden 1988 yılında Klinik Psikoloji alanında bilim uzmanlığı derecesi aldı. 2007 yılında, Ankara Üniversitesi’nde, Klinik Psikoloji doktora programını tamamladı. Sosyometri ve psikodrama alanında temel aşama eğitimini Überlingen Moreno Enstitüsü işbirliği ile Ankara’da Prof. Dr. Abdülkadir Özbek liderliğinde aldı. Psikodrama üst aşama ve eğitimcinin eğitimi programlarını İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde tamamlayarak, uluslararası geçerliliği olan Psikodrama Terapisti ve Psikodrama Eğitimcisi derecelerine sahip oldu. Bilişsel psikoterapi, aile ve çiftlerle psikoterapi, grup psikoterapisi, psikodinamik psikoterapi ve gestalt psikoterapisi alanlarında, akademik çerçevede uygulamalı eğitimler aldı. Ergen ve yetişkinlerde bireysel psikoterapi, çift terapisi, aile terapisi ve grup psikoterapisi alanlarında uzmanlaştı. ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak başladığı iş yaşamının devamında uzun yıllar Bilkent Üniversitesi ve Bayındır Hastanesi’nde kısa bir süre de Başkent Üniversitesi Psikiyatri Polikliniği’nde çalıştı. Doktora çalışmasını yürütürken Günışığı Psikoterapi Merkezi’ni, Psikodrama eğitimini tamamladıktan sonra da Günışığı Psikodrama Enstitüsü’nü kurarak mesleki faaliyetine serbest olarak devam etti. Dr. Psk. Yeşim Türköz, Klinik Psikolog, Psikoterapist, Psikodrama Terapisti ve Eğitmeni ünvanları doğrultusunda yetişkinler ile çalışmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve IAGP (International Association for Group Psychotherapy and Group Processes) üyesidir. Evli ve iki çocuk sahibidir. Çalışmayı, öğrenmeyi, yazmayı, müziği, türküleri, bağlama çalmayı, bisiklete binmeyi ve oyun oynamayı çok sever. Son yıllarda psikodrama alanında yeni teknikler geliştirmekte ve yetişkinler için geliştirici oyun tasarımları yapmaktadır. Epsilon Yayınevi tarafından basılmakta olan, “Büyü Dükkânı”, “İç Dünya Oyunları”, “Büyü̈ Dükkânı’nda İki Çınar” ve “İçeride Oyun Var” isimli kitapların yazarıdır.

Psikolog Yeşim Türköz’ün “Büyü Dükkânı Üçüncü Bahar” adlı kitabı okurlarla buluştu!