PUKELEKA…ya da Gül ve Ateş’in sonsuzluğa yazgılı hazin öyküsü ve Yüzbaşı Altınbilek

Cihan Şan'ın yazıp yönettiği, 9-30 Nisan tarihleri arasında Avusturya, Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda'nın çeşitli kentlerinde sergilenecek olan, " Pukeleka / Gül ve Ateş " adlı tiyatro oyununda, Ergin Düzgün, Serkan Aydın, Neşe Mengüloğlu ve Linda Çandır başlıca rolleri paylaşıyor.

” Pukuleka “da Serkan Aydın’ın Yüzbaşı Altınbilek yorumu oldukça başarılı.Doğru mimik, beden dili kullanımı, zamanlama ve temposu düşmeyen oyunculuk tekniğiyle Serkan Aydın canlandırdığı karakteri tüm nüanslarıyla sahne taşımakla kalmamış, ustalığını da konuşturmuş.

“Pukeleka (Gül ve Ateş)” isimli oyun bir döneme ayna tutmakla kalmayıp, o döneme damgasını vuran kilit isimler çerçevesinde faşizmi ve direniş zamanlarını cesaretle ele alıp, sorgularken Serkan Aydın’ın canlandırdığı Yüzbaşı Altınbilek olayların eksen kişilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

” Pukuleka ” hiç kuşkusuz, sözü, özü olan bir oyun olduğu kadar oyuncu performansına imkan tanıyan rejisiyle de göz doldurmakta.

İstanbul Dram Tiyatrosu uzun süren bir çalışmanın ürünü olan ” Pukuleka ” ile bir kez daha yüz akı bir yapıma imza attı.