Süper Kulüp Haberleri

Ramazan Bayramı’nda camiler açık olacak mı, evde bayram namazı kılınır mı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında ibadete kapatılan camilerin, Ramazan Bayramı’nda bayram namazı için ibadete açılıp açılamaycağı merak konusu oldu. Bayramda camiler açık olacak mı, evde bayram namazı kılnır mı?

Ramazan Bayramı’nda camiler açık olacak mı, evde bayram namazı kılınır mı?
15
21 Mayıs 2020 - 18:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın nedeniyle 29 Mayıs tarihinde camilerin ibadete yeniden açılacağını açıklamıştı.Ancak, Ramazan bayramı’nda camilerde bayram namazının kılınıp kılınmayacağına dair net bir açıklama yapılmamıştı.
Detaylar belli oldu.Ramazan Bayramı’nda camiler açık olmayacak.Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ta konuyla ilgili, camilerin bayramda açık olmayacağını vurgulamıştı.
Evde Bayram Namazı Kılınır mı?
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamasına göre, Ramazan ve Kurban Bayramı namazları cemaatle birlikte kılınan namazlardır.
Diyanet İşleri Başkanı’nın açıklaması şöyle:
”O saatte Müslümanların tezekkür,tefekkür etmelerini,hem kendileri hem aileleri hem İslam alemi hem de bütün insanlık için dua ederek bayram namazı anını eda etmelerini tavsiye ediyorum. Önceki yıllarda olduğu gibi akraba ziyaretleri yapamayacağız ama telefonlarla dijital ortamlarla mutlaka akrabalarımızla bayramlaşalım. Bayramın güzelliğini yaşayalım.”

Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.