Rıdvan Dilmen: İki takım da psikolojik savaşı kaybetti

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe – Galatasaray derbisini Ntv’de yayınlanan %100 Futbol programında yorumladı. İşte Rıdvan Dilmen’in açıklamaları: ‘Ben önce bir atasözüyle başlayayım. ‘Korkunun ecele faydası yok’. İki hocadan da özür dilerim. Maç başlamadan Hamza hocanın ödü kopmuş. İkinci yarı da Pereira’nın ödü koptu. Sonra da 1-1 oldu zaten. Galatasaray ikinci yarıda gelmeye başladı. Golü de buldu. Fenerbahçe müthiş bir taraftar desteğiyle ilk yarıyı 1-0 bitirdi. Galatasaray dedi ki yenilelim ama 3-0 yenilelim ama kaleye gidelim. Fenerbahçe 3 tane defansif orta sahayla oynadı. Diego’nun olmasının avantajı, oyuncu sahada gezebilir. Arkasındaki adama alanlar açabilir. Bence Fenerbahçe puanı hediye etti. Aslında Hamza hoca puanı hediye etmişti. Sonra Meireles değişikliği yapıldı. Yorgun Nani, yorgun Markovic, Gökhan’ı da hiç önde görmedik. Pereira ofansif oyuncularla karşılık vereceğine defansif hamleler yaparak takımı oyundan düşürdü. Maç başında Hamza hoca, maç sırasında Pereira puanı hediye etti.

Derbide psikolojik bir savaş vardı. İki takım da psikolojik savaşı kaybetti. Pereira ofansif hamleler yapması gerekirken Meireles’i aldı.

Hazırlığı iyi olmayan bir Galatasaray gördüm. Takım herşeyiyle hazır değildi. Eğer maçı Galatasaray 1-0 kaybetseydi taraftar üzülürdü. Am 3-0 kaybetseydi üzülmezdi. Çünkü bir rakip kaleye gittik diyebilirlerdi. Akhisar, Fenerbahçe’yi nasıl yendi? Soktu ofansif oyuncularını ve yendi.’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

blank