Süper Kulüp | Magazin | Müzik| Borsa | Dedikodu | Cemiyet | Influencer |

Sahte ilaç reklamı yapan ünlülere soruşturma açıldı!

Sosyal medya hesapları üzerinden koronavirüse karşı etkili olduğu iddiasıyla ilaç reklamı yapan ünlülere soruşturma açıldı.

Sahte ilaç reklamı yapan ünlülere soruşturma açıldı!
1105
22 Mart 2020 - 23:15

Sosyal medya hesapları üzerinden e karşı etkili olduğu iddiasıyla ilaç reklamı yapan ünlülere soruşturma açıldı.

, Seda Sayan, , , ’ün de aralarında olduğu ünlü isimler, kişisel sosyal medya hesaplarında e karşı etkili olduğu iddiasıyla Sağlık Bakanlığı’nın onayı olmadığı “No Attack” isimli ilacın reklamını yapmıştı. Sahte ilaç reklamı yapan ünlüler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

ADRES “YALAN DOLAN MAHALLESİ”

İlk olarak ’nın, Instagram hesabından, “Son zamanlarda biliyorsunuz ki tüm dünyayı çok fazla etkiledi. Hepimiz aslında sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olduk… Son zamanlarda, No Attack dediğim bu gıda takviyesi ürünü kullanıyorum. Bu ürüne eczaneden ulaşabilir, ya da online olarak alabilirsiniz” ifadeleriyle reklamını yaptığı ilacın web sitesinde de “yalan dolan mahallesi” adlı bir adresin olması dikkat çekiyor.

DOKTORUN HABERİ YOK

İleri Haber’in aktardığına göre, reklamın sosyal medyada yaygınlaşmasının üzerine “yalan dolan mahallesi” adresini değiştiren ürünün reklamlarında kullandığı doktorun da konudan haberinin olmadığı ve Tarım Bakanlığı’nın onayladığı “Takviye Gıdalar” listesinde de bulunmadığı ortaya çıktı. Ürünün fotoğraflarını kullandığı Doç. Dr. , İnstagram hesabından yaptığı açıklamada “Ürün ile hiçbir ilgim yoktur. Bilginize” notunu paylaştı.

 

Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.