Şanlıurfa'da bit pazarında alışveriş yoğunluğu! Her şey 5 ile 20 lira | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

23 Nisan 2021 - 07:54

Şanlıurfa’da bit pazarında alışveriş yoğunluğu! Her şey 5 ile 20 lira

Şanlıurfa’da bit pazarında alışveriş yoğunluğu! Her şey 5 ile 20 lira
Son Güncelleme :

31 Mart 2021 - 13:10

1

Şanlıurfa’da, dar gelirli ve Suriyelilerin sıklıkla uğradığı, haftada 3 gün kurulan bit pazarında yaşanan hareketlilik, satıcıların yüzünü güldürüyor.

2

Pazardan alışveriş yapan vatandaşlar ise, ürünleri piyasadaki fiyatından daha ucuza aldıkları için memnun olduklarını söyledi.

3

Şanlıurfa’nın Yenice Mahallesi'nde boş arazide kurulan bit pazarı, alışverişe gelen vatandaşlarla dolup taştı.

4

Suriyeli ve dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan pazarda, giysiden elektronik eşyaya kadar her şey, piyasa fiyatından daha ucuza satılıyor.

5

Pazarda kurulan tezgahlarda; canlı tavuk, araba krikosu, kayak malzemeleri, pantolon, ayakkabı gibi istenen her şey 5 ile 20 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunuluyor.

6

Pazardaki yoğunluktan memnun olduklarını söyleyen satıcılar, yapılan alışverişin hem kendilerinin hem de alıcıların yüzünü güldürdüğünü söyledi.

7

Pazarda tezgah kurup satış yapan pazarcı Umut Akıllı açıklamalarda bulundu. Akıllı, “Haftanın 3 günü burada satış yapıyoruz.

8

Piyasada bulunmayan malları burada rahatlıkla yarı fiyatına vatandaşlar satın alabiliyor. Yine bölgede çok çocuklu aileler buranın ekonomik olması nedeniyle ihtiyaçlarını buradan karşılıyor" şeklinde konuştu.