Şarkıcı Zeynep Bastık ile Edis 13 milyon liranın üstüne yattı

featured
service

Zeynep Bastık ile Edis 13 milyon TL’nin üstüne yattılar! Zeynep Bastık ve Edis’le 3 konserlik bir anlaşma yaptıklarını, 3 tane de konser afişi bastırdıklarını söyleyen Streetlife yetkilileri iki şarkıcının teknik konuları gerekçe göstererek ve yeni tarih de vermeyerek konserlerini iptal ettiklerini belirtti.

İHTARNAMEYİ TESLİM ALMADILAR
Bu gelişme sonrası firma sahibi ve yetkililer, iki şarkıcıya ulaşmaya çalıştı, ancak Bastık ve Edis ne telefonlarını açtı, ne de e-maillere geri dönüş yaptı. İki sanatçıya hiçbir şekilde ulaşılamayınca firma, ihtarname çekti. Ancak Edis ve babası bu ihtarnameleri de teslim almadı. Öte yandan şirket avukatları İstanbul’a geldi ancak yine de kimseye ulaşılamadı.

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre Avrupa’nın organizasyon şirketlerinden biri olan Streetlife, 2022 yılında Stuttgard, Berlin ve Düsseldorf’ta konser vermeleri için iki Türk sanatçıyla anlaşma imzaladı. Zeynep Bastık ve Edis’e bu iş karşılığında 200’er bin Euro ödeme yapılması kararlaştırıldı.

blank

AFİŞLERİ BİLE BASILDI
Şirket, iki sanatçının bağlı olduğu menajerlik şirketlerine önce ön ödeme yaptı, ardından da tüm bedeli banka aracılığıyla yatırdı. Ardından konserler için ilanlar bastırıldı.

Şirket anlaşmaya güvenerek Almanya’nın üç şehrinde konser alanı bulup kiralama ücreti ödedi. İki sanatçı ve ekibi için uçak biletleri alındı, vize ücretleri karşılandı. Ancak iki yakın arkadaş olan Edis ile Zeynep Bastık konserlere katılmayacaklarını belirtti.

Şarkıcı Zeynep Bastık ile Edis 13 milyon liranın üstüne yattı