Şehir hastanelerinde vurgun bitmiyor: Şirket, cihazları da devlete aldırmaya çalışmış | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

4 Mart 2021 - 18:52

Şehir hastanelerinde vurgun bitmiyor: Şirket, cihazları da devlete aldırmaya çalışmış

CHP Milletvekili Ünsal, “Kayseri Şehir Hastanesi’ni yapan şirket, kendi alması gereken cihazları da devlete aldırmaya çalışıyor” dedi. Ünsal, “16 kalem cihaz için açılan ihale şimdilik iptal edildi ama bu işin takipçisiyim” İfadelerini kullandı.

Şehir hastanelerinde vurgun bitmiyor: Şirket, cihazları da devlete aldırmaya çalışmış
Son Güncelleme :

23 Ocak 2021 - 17:10

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, çok sayıda usulsüzlükle gündeme gelen şehir hastaneleriyle ilgili dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi.

Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmelerde ilgili firmaların cihaz ve ekipmanları da alacaklarına dair maddeler olduğunu belirten Ünsal, Kayseri Şehir Hastanesi’nde bu maddeye uyulmadığını dile getirdi.

İHALE DE DÜZENLENMİŞ

CHP’li Ünsal, Kayseri Şehir Hastanesi’ni yapan şirketin kendi alması gereken tıbbi cihaz ve ekipmanları, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırmaya çalıştığını söyleyerek söz konusu malzemeler için ihale yaptırıldığını kaydetti.

‘ŞU AN İÇİN İPTAL EDİLDİ’

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne 8 Kısım ve 16 Kalem malzeme alımı için yaptırılan ihalenin belgelerinin elinde olduğunu ve ihalenin şu an için iptal edildiğini belirten CHP Milletvekili Servet Ünsal, “Yetkilileri uyarıyorum. Bu usulsüzlüğünüze, bu yolsuzluğunuza, bu talanınıza izin vermeyeceğim. Bu işin takipçisiyim” İfadelerini kullandı.