Süper Kulüp Haberleri

Selçuk Geçer’in son dolar tweetine tepki yağdı: Hani dolar 16 TL olacaktı

Neredeyse hemen hemen her paylaşımında “dolar kuru yükselecek” söylemleri gerçekleştiren Selçuk Geçer’in son dolar paylaşımına tepki yağdı. Takipçileri Geçer’e hani dolar 16 olacaktı diye sordu.

Selçuk Geçer’in son dolar tweetine tepki yağdı: Hani dolar 16 TL olacaktı
133
05 Ocak 2021 - 13:28

Youtube ve twitter paylaşımlarında dolar kurunun 2020 yılı bitmeden 9 TL’nin üzerine çıkacağını öne süren Selçuk Geçer’in son paylaşımına çok büyük tepki yağdı. Selçuk Geçer paylaşımında “Eee hani dolar düşünce enflasyon düşecekti. Boşuna düşmeyecek demedik” diye yazarken “Utanmadan birde twit atıyorsun dolar 15 lira olacaktı ya nerde” gibi karşılıklar geldi.

Dolar kuru 2020’nin kasım ayında 8.58 TL ile tarihi bir rekor kırarken beraberinde Merkez Bankası’ndan gelen faiz artışlarıyla 7.30’a kadar geriledi.  Dolar kurunda yaşanan sert dalgalanmalar ekonomistlerin de tahminleri de boşa çıkardı.

Merkez Bankası’ı son iki PPK toplantısında faizi 675 baz puan artırarak % 17’ye çıkardı. Ekonomistler Merkez Bankası’nın attığı faiz adımları sonrası dolar kuru beklentilerini de aşağı yönlü revize ederken Selçuk Geçer bu iddiasını sürdürmeye devam etti.

“MİLLETE NE GAZ VERDİN DOLAR 16 OLACAK DİYE”

2019 yılı içerisinde yaptığı paylaşımlarda dolar kurunun 2020’yi en iyi ihtimalle 9 TL’de kapatacağını iddia eden Selçuk Geçer’in son Twitter paylaşımına takipçilerinden çok sayıda eleştiri geldi.

TÜİK’in açıkladığı aralık ayı enflasyon oranıyla ilgili paylaşım yağan Selçuk Geçer Boşuna düşmeyecek demedik” diye yazdı. Geçer’in paylaşımının altına kısa zamanda onlarca karşılık geldi.

Selçuk Geçer’in daha önceki dolar paylaşımlarına atıfta bulunan takipçiler “Kötü bir ekonomistsin, hani dolar düşmeyecekti giderli sözler paylaşan çocuklar gibisin noktalama işareti koyunca ciddiye alınıyorsun falan sanıyosun hoca, Millete ne gaz verdin dolar15-16 lira olacak diye 8.50 den dolar alanların vah haline” şeklinde yorumlar geldi.

(Milli Gazete)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.