SEYHAN SOYLU “SEREN SERENGİL 8 KİLO İÇİN HAYATIYLA OYNADI”

featured
service

//youtu.be/nOJX0EzhD5k

Flash Tv’deki olaylı program ‘’ AL SANA HABER ‘’ her gün medyanın gündeminden inmiyor. Hafta içi her gün saat 15.00 – 17.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan programın bugün Seyhan Soylu eski kankisi Seren Serengil’in ‘’ Söylemezsem Olmaz ‘’ daki programında kendi ağzından sağlık durumunla ilgili ‘’ Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde öleceğim. ‘’ sözleri üzerine Seyhan Soylu; ‘’ Şu an Seren’ le konuşmasam da konu sağlık olunca çok üzüldüm. Bundan 6 ay önce yine hastalığı tetikledi zannettim, meğerse başka bir ameliyat olmuş! ne bileyim. Mustafa’yı aradım oda evdeyiz abla dedi. Sitenin güvenliği beni sever ve tanır. Siteye girişte güvenlikten aradılar haber verdiler. Ve evde yoklar dediler. Adam megafondan konuşuyordu. Evdelerdi. Mustafa’yı aradım teline bakma iki çift laf edesim gelmişti. Meğerse estetik olmuş. Sosyal medya2da da bu bağırsak hastalığından dolayı yazmış bende üzülüp gitmiştim. Ben insanlık yaptım. Şimdide beynime hava gitmiyor diye haberler okudum. Ah be Seren Doktorlar daha yenimi anlamış beynine kan gitmediğini ben bunu çok önce fark ettim. Her neyse o gün ben üzerime düşen arkadaşlık sorumluluğunu yaptım. Ayıp onun ayıbı… O gün evinde olmasına rağmen evde yokum dedirtmişti. Birde Yaşar İpek konusunda araya girmiştim. Yaşar’ı korumak adına meğerse Yaşar’ı Seren’den korumak lazımmış. Bunu sonradan idrak ettim. Seren yüzünden Yaşar İpek ile aramda bir şey yokken kötü oldum. Yaşar ile davama da şahit olarak gelmedi. Maalesef Seren çok vefasızdır. O nedenden dolayı çok kırgınım. ‘’ dedi.

blank
Nihat Doğan araya girip Seren Serengil’ e “Kendisine acil şifalar diliyorum ama ekranlar da mı ölmek istiyorsun Serenciğim. Git ameliyatını ol önce sağlık” diyerek serzenişte bulundu.

Seyhan Soylu; ‘’ Bende mide ameliyatlıyım. Seren’ le geçtiğimiz yıl ameliyata beraber gitmiştik. İkimizde İzmir’de aynı gün, aynı doktora Ersin Aksu’ya ameliyat olduk. Ben tam 50 kilo verdim ve yediğime içtiğime çok dikkat ettim. Çok sağlıklıyım. Fakat Seren daha önce bu ameliyatı olmuş, ağzını tutamadığı gibi gırtlağını da tutamadı ve yine kilo almıştı. Seren 2. Ameliyatı ( Gastrik bypass ) çok riskli bir ameliyattı. Seren’in bu ameliyatı olmadan önce sadece 8 kilo fazlası vardı. Bu ameliyat sırf mide küçültme ameliyatı değil, Midenin %90 ve ince bağırsağı alıp, Midenin kalan kısmını kalın bağırsağa direkt bağlattı. Sonra yenen yemekler aynı kuşlar gibi yemek yedikçe 1 dakika sonra tuvalete yetişirken gidiyor. Ben çok engel olmak istedim, bu ameliyatı olmasın diye. Annesi Nevin hanım duysa yeminle hastaneyi basardı. Sevgilisi Mustafa Tohma’ da Seren’e engel olmaya çalıştı. Seren kimseyi dinlemedi. Seren Zeki Müren gibi ekranda ölmek istiyor. Seren’in ekranda bu kadar ısrarla olmak istemesi, ameliyatını ertelemesi aynı Zerrin Özer gibi bir nevi intihardır.” dedi.

Nurcan Sabur ise “Aylar önce söylemiştik bu ameliyat sonrası başına nelerin geleceğini, ne gibi sıkıntılar yaşayacağını. Ve hatta karaciğer ile ilgili büyük sıkıntı yaşayacağını da söylemiştim. Nitekim hepsi de çıktı.” açıklamasında bulundu.

Seyhan Soylu programı kapatırken yine Seren Serengil’ e hitaben; “Seren Serengil programını sebep göstererek ameliyatını erteliyor, ama ben buradan sesleniyorum Ben Seren’e kırgın olmama rağmen, Osman Gökçek ve Bilal Özbilge’ nin hatırına size 1 aylığına Nihat Doğan’ı size yollayalım. 1 ay boyunca sizde sunucu olsun. Kırgın olmak başka, rakip olmak başka, bunlar fani dünyanın illüzyon oyunları, sen sağlığına kavuşur, o sırada iyileşmiş olursun. ” diyerek Seyhan soylu eski kankisine ve rakipleri Söylemezsen Olmaz ekibine AL SANA HABER’den çağrıda bulundu.

 

SEYHAN SOYLU “SEREN SERENGİL 8 KİLO İÇİN HAYATIYLA OYNADI”