Sezgin Baran Korkmaz kimdir? Sezgin Baran Korkmaz nereli? - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

20 Ekim 2020 - 11:11

Sezgin Baran Korkmaz kimdir? Sezgin Baran Korkmaz nereli?

Sezgin Baran Korkmaz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü kara para aklama iddialarına dair soruşturma ile gündeme oturdu. Günün en çok merak edilen isimlerinden biri olan Sezgin Baran Korkmaz kimdir? Sezgin Baran Korkmaz nereli? Sezgin Baran Korkmaz kaç yaşında?

Sezgin Baran Korkmaz kimdir? Sezgin Baran Korkmaz nereli?
Son Güncelleme :

13 Ekim 2020 - 15:45

Milyar liralık serveti ile bilinen SBK Holding kurucusu Sezgin Baran Korkmaz’ın hayatı araştırılanlar arasında yer alıyor. Kara para aklama iddiaları ile gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz kaç yaşında?

Sezgin Baran Korkmaz kimdir?

Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding’in kurucusudur. Aslen Karslıdır. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Relief International ve EastWest Institue’de yönetim kurulu üyesidir. Pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren firmasıyla tanınan Sezgin Baran Korkmaz’ın dünya çapında beş binden fazla çalışanı bulunmaktadır.

Merkezi Türkiye’de bulunan SBK Holding, Avrupa, Rusya, Güney ve Güneydoğu Asya, ABD ve Belize’de finans, ilaç, maden, enerji, gayrimenkul, otomotiv, teknoloji, lojistik gibi farklı alanlarda yatırımlar yapmakta ve faaliyette bulunmaktadır.

Sezgin Baran Korkmaz, Relief International ve EastWest Institue’da yönetim kurulu üyesidir ve EastWest Institue İstanbul ofisi Korkmaz aracılığı ile açılmıştır. İş insanı, Relief International’ın Suriye’nin iç çatışmasından etkilenen çocuklar adına yaptığı çalışmaları genişletmek için destek verdiğini, sayısız çocuğa burs yardımı yaptığını da belirtmişti. 2017’de SBK Vakfı’nı kurdu. Korkmaz, Birleşmiş Milletler tarafından insani yardım eylemleri nedeniyle 20 Haziran 2017’de ödüllendirilmişti. Küçük yaşlarda ayakkabı boyacılığı da yaptığını dile getiren Korkmaz, Kars’ta 2 yurt, 2 ortaokul, 1 ilkokul, 1 de anaokulu yaptırmıştı.

Sezgin Baran Korkmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, kara para aklama iddialarına ilişkin soruşturma yürütülüyor. Soruşturma kapsamında daha önce mahkemece bireysel ve şirket hesaplarına tedbir kararı verilen Sezgin Baran Korkmaz hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulduğu ve Korkmaz’ın şirket ve kişisel hesapları ile diğer mal varlıklarına ilişkin incelemenin de sürdüğü belirtildi.

Boğa burcu olan Sezgin Baran Korkmaz, 81 kilodur.