SO CHIC MARKASININ PATRONU HAKAN SEZGİN’E MİLYONLUK DOLANDIRICILIK KUMPASI!

Mücevherat ve aksesuar sektörünün lider markalarından Sezgin Group firması ve So Chic Markasının Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Hakan Sezgin, hakkında şok bir iddia ve dedikodu ortaya atıldı.

Türkiye genelinde bir çok şubesi bulunan ve franchise sistemi ile yoluna devam eden sektörün öncü kuruluşlarından So Chic markasının patronu iş adamı Hakan Sezgin’in geçtiğimiz yıl yakın bir arkadaşı tarafından haksızlığa ugradığı ve kendisine kumpas kurulduğu iddiası gerekçesi ile hukuk mücadelesi başlattığı olay iddialara göre şöyle gelişti.

Ünlü mücevheratçı Hakan Sezgin iddialara göre; geçtiğimiz yıl yurtdışından yakın bir dostu vasıtası ile iddialara göre, değeri 1,5 milyon tl’yi bulan yüzlerce marka saat getirmek istedi.

Hakan Sezgin’in parasını peşin olarak yolladığı 4 çanta dolusu saatler bir süre sonra aracı tarafından İstanbul Havalimanı’na getirildi.

Havalimanı gümrük kontrolü sırasında saatlerin faturasız olduğu anlaşılınca ünlü iş adamının 1,5 milyonluk saatlerine Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından el konulduğu iddia edildi.

Bir anda neye uğradığını şaşıran iş adamı Hakan Sezgin, her ne kadar saatlerin faturaları geleceği hiç bir yasa dışı olay olmadığını kendisinin de dolandırıldığını iddia etse de hiç bir sonuç alamadığı ve saatlerin yediemine kaldırıldığı iddia edildi.

Hakan Sezgin’in 1,5 milyon TL’yi bulan saatleri kendisine getiren yakın arkadaşı hakkında suç duyurusunda bulunarak hukuksal mücadeleyi başlattığı mücevherat dünyasında bir hayli konuşulur hale gelmiş…

 

 

YORUM