Şok Market'te tarihi geçmiş ürünleri ifşa etti | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

17 Haziran 2021 - 20:07

Şok Market’te tarihi geçmiş ürünleri ifşa etti

Twitter’da, tüketicilerden gelen şikayetleri yayımlayan Denetle! hesabından Şok Market’te çekildiği ileri sürülen bir tavuk ürününün paketi paylaşıldı.

Şok Market’te tarihi geçmiş ürünleri ifşa etti
Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 19:19

Odatv sitesinin haberine göre; Marketlerde satılan ürünlerde yapılan değişiklikler son dönemde yakından takip ediliyor.

Twitter’da, tüketicilerden gelen şikayetleri yayımlayan Denetle! hesabından Şok Market’te çekildiği ileri sürülen bir tavuk ürününün paketi paylaşıldı.

Denetle!’nin yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Son Tüketim Tarihi 29 Mayıs’ta sona eren tavuk ürünleri tarih kısımları kazınarak satılmaya devam ederken Yalova’da bulunan bir takipçimiz tarafından fark ediliyor. Ürünlerden birinin tarihinin kazınmadığı görülüyor.”

 

ŞOK MARKET TARAFINDAN İDDİALAR YANIT GELDİ

Şok Market tarafından yapılan o açıklama;

Sosyal medya hesabına dayandırılarak yayınlanan, Yalova’da bir mağazamızda yapıldığı iddia edilen sorunla ilgili haberiniz sonrasında açıklama yapma gereği duymaktayız.
Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; müşterilerimizin sağlığı bizim için her şeyin önündedir. Müşterilerimize sağlıklı ve kaliteli ürün ulaştırma önceliğimizle, haberinizin yayınlanmasını takiben, ilgili mağazada bahsi geçen olayı araştırdık. Haberde iddia edildiği gibi bir etiket değişikliği asla söz konusu değildir. Denetim ekibimiz de yaptığı araştırmada dolap ömrü geçmiş ürünün zamanında kaldırılmadığını ve soğutucu içinde satışa sunulan ürünün ıslak yüzeyinin diğer paketin tarihini deforme ettiğini tespit etmiştir.
Türkiye genelinde 36 bini aşkın çalışanımız ve 8 bin 432 mağazamızla, müşterilerimize daima en kaliteli, sağlıklı ve en uygun fiyatlı ürünleri sunmak temel ilkemiz. Sadece söz konusu mağazamızda yaşanan ihmalin de düzeltildiğini ve sorumluların uyarıldığını bilginize sunarım. Tüketicilerimizin gönül rahatlığıyla alışveriş yaptığı ŞOK Marketler’e yönelik bu iddianın doğrusunun bilinmesi için açıklamamızı kamuoyuyla paylaşmanızdan ayrıca memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,

Şok Marketler Zincirleri