Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

16 Haziran 2021 - 23:00

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2021 - 20:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in telefon görüşmesinde, Kovid-19’la mücadele ve Sputnik V aşısının tedariki konuları ele alındı.

CNN Türk muhabiri Sena Alkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin görüşmesinin detaylarını aktardı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin’in görüşmede Covid-19’la mücadelede ve Sputnik V aşısının tedariki konularını ele aldıkları ifade ediliyor. Aynı şekilde bir karar alınmıştı Rusya’da; 1 Haziran’a kadar Türkiye’ye uçuşların durdurulması kararıydı bu… Vaka sayılarındaki artış dolayısıyla. Bu artışa ilişkin görüşme yapıldığı ve turizm konularının da konuşulduğunu söylemek mümkün çünkü Rus turistler şu anda Türkiye’ye gelemiyorlar.

Bir yandan da Sputnik V’nin ortak üretimi için Rusya ile bir Türk firması bir anlaşma imzalamıştı. İlerleyen aylarda ortak üretim gerçekleştirilmesini bekliyoruz. Bu konu da gündeme geldi liderlerin görüşmesinde. Sputnik V’nin Türkiye’deki tesislerde üretimine ilişkin istişarelerin de yapıldığı belirtiliyor.