Sosyetede öteki kadın davası

Yönetim danışmanı Semra Fiz Arıkçı, avukatı Gözde Egemen aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne bir dilekçe vererek, boşanma davaları devam eden HDI Sigorta Şirketi’nin eski genel müdürü olan eşi Orhan Arıkçı’nın kendisinden yaşça büyük Heves Ekinci ile yasak aşk yaşadığını iddia etti.

Semra Fiz Arıkçı, 2006’da nikâh masasına oturduğu, ilk 4 yıl İsviçre’de yaşadıkları eşinin 2010 yılından itibaren Ekinci ile “duygusal birliktelik” yaşamaya başladığını ifade etti. İlişkiyi 2011 yılında gazetelerde çıkan haberlerle öğrendiğini, bunu eşine sorduğunu, Orhan Arıkçı’nın önce reddedip sonra itiraf ettiğini kaydetti.

‘KENDİSİNİ KOCAMIN İKİNCİ KARISI GÖRDÜ’

İkili arasındaki yazışmaları ve magazin haberlerini delil olarak sunan Semra Fiz Arıkçı, Heves Ekinci’nin kendisini kocasının ikinci karısı olarak gördüğünü, onu boşanma konusunda sıkıştırdığını bunun üzerine de bir boşanma davası açıldığını kaydetti.

Semra Fiz Arıkçı, evlilik dışı ilişkisini toplum önünde yaşayan davalının bu şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunup, toplum önünde küçük düşmesine neden olduğunu belirterek, 50 bin TL manevi tazminat istedi. Arıkçı, talebinin kabulü halinde ise dava sonucunun yüksek tirajlı 3 gazetede ilan edilmesini talep etti.

(Habertürk)