Takma kirpik nasıl takılır?

Bakımlı kadınların vazgeçilmezlerinden olan takma kirpik nasıl uygulanır? İşte takma kirpik takmanın püf noktaları…

Bakımlı kadınların vazgeçilmez makyaj hilelerden takma kirpik, bakışlarınızın en etkili silahı, bu silahı doğru göz makyajıyla daha güçlü bir hale getirmek elinizde…Kusursuz takma kirpik uygulaması yapabilmeniz için birkaç detay bilmeniz yeterli.

İşte takma kirpik takmanın püf noktaları:

İlk olarak ürün seçimi yaparken kirpiklerinizin şekillerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer uzun kirpiklere ve iri gözlere sahipseniz tek tek uygulanan ürünleri sadece göz uçlarına uygulamanız yeterli olacaktır. Kirpikleriniz kısa ve zayıfsa mutlaka bütün olarak uygulanan ürünleri kullanmalısınız.

Kirpiklerinizin daha sağlam yapışabilmesi ve gün içinde sizi yarı yolda bırakmaması için kaliteli bir kirpik yapıştırıcı kullanmalısınız. Son olarak bütün kirpik telleri aynı uzunlukta olanları değil, uzunlu kısalı ve daha doğal görünümlü olanları tercih etmelisiniz.

Takma kirpik uygulaması için;

Malzemeler

Kirpik yapıştırıcısı

Takma kirpik cımbızı ya da normal bir cımbız

Takma kirpik

Uygulama

– Takma kirpik takmaya başlamadan önce göz makyajınızın tamamlanması gerekir. Göz farı, rimel ve eyelinerınızı uygulayın.

– Kirpik yapıştırıcısını ince bir çizgi halinde takma kirpik tabanı boyunca sürün.

– Yapışkanlığının artması için 30 saniye boyunca bekleyin.

– Bekleme süresi boyunca takma kirpiği her iki ucundan tutarak at nalı şeklinde bükün. Bu işlem göz kapağınıza kolaylıkla yerleşmesini sağlayacaktır.

– Ardından takma kirpiği gözünüze hizalayarak doğal kirpik diplerinize oturtun ve bastırın.

– Takma kirpiklerin bir ucundan diğer ucuna doğru nazikçe baskı yaparak yapıştırıcının kurumasını bekleyin. İlk etapta süt beyazı renginde olan kirpik yapıştırıcısı kurudukça şeffaflaşır ve kirpikleri doğal bir görünüme kavuşturur.