TRAKYA TÜRK’ÜN BEKLENEN BEBEĞİ GELDİ

Tekirdağ’ın bölgeye hizmet veren televizyonu Trakya Türk’ün genç patronu Erinç Terzi baba oldu. Genç bir iş adamı olan Terzi, bundan böyle gençte bir baba aynı zamanda.

 

CEMAL BİLGE YAZDI

 

HOŞGELDİN BEBEK

Tekirdağ’ın bölgeye hizmet veren televizyonu Trakya Türk’ün genç patronu Erinç Terzi baba oldu. Genç bir iş adamı olan Terzi, bundan böyle gençte bir baba aynı zamanda.

Harika yuvası mükemmel bir bebekle taçlandı. Erinç Terzi’nin mutluluktan ayakları yere basmıyor.

Tekirdağ’ın önde gelen isimlerinden olan Erinç Terzi, iyi bir işadamı olmasının yanında örnek yaşam tarzıyla da ilde yaşayan herkesin gıpta ettiği bir genç.

Siyasetin beyefendi olduğu kadar mütevazı isimlerinden babası Şerafetdin Terzi’ninse keyfine diyecek yok.

Dede Terzi’nin yüzünde gülmeyen, gülümsemeyen yeri yok. Ağzı başka, gözleri başka gülüyor. Anlayacağınız bebeğin dünyaya gelişi aileye çok farklı bir mutluluk getirdi.

İnşallah bebek uğuruyla gelmiş olsun. Zira Terzi ailesi önümüzdeki süreçte çok önemli haberlerle Tekirdağ’ın ve yerel basınının gündeminde olacak.

Biz öncelikle Uraz bebeğin dünyaya gelişiyle ilgili O’na en kocamanından ‘Hoş geldin’ diyor, Terzi ailesine de bebeğin gelişiyle süren mutluluklarının bundan sonraki süreçte de artan bir hızla devam etmesini diliyoruz

YAŞAR POLAT KOŞTURUYOR

Erinç Terzi’nin sahibi olduğu Trakya Türk Televizyonu’nun başarılı genel yayın yönetmeni Yaşar Polat şu günlerde olağanüstü bir tempo içinde çalışıyor.

Vaktinin büyük bölümünü kanal dışında iş ve siyaset adamlarıyla gerçekleştirdiği görüşmelerle geçiren Polat, yakında belli ki duyulduğunda dudakları uçuklatacak yeni bombalarını patlatmanın hazırlığında.

Trakya Türk son günlerde artan seyirci sayısıyla ilde en çok konuşulan yayıncı kuruluş. Bu başarı yeter mi? Yetmez haliyle. Polat ve kaptanı olduğu televizyonun daha iyi ve ses getirecek program ve haberlerle bölge halkının karşısına çıkmaya hazırlandığı herkesçe biliniyor.

Polat bu. ‘Daha iyi’ varken elinde ki ‘iyi’ ile yetinmeyecek kadar doğru hırslara sahip, kafası sürekli proje üreten, yaptıklarının ve yapacaklarının herkesçe taktir görmesini isteyen bir yönetici. Bunu istemesi de en doğal hakkı.

Yerel televizyonlar dünyasına baktığınızda Allah’tan korkan, vicdanıyla yaşayan, engin hoşgörüsü ve sevgi dolu yüreği ile herkesin yaşamında özel yeri olan bir insan.

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’de yayında olan bir çok yerel televizyon yöneticisi, çalıştırdığı insan ya da insanlara harçlık veremezken, Polat’ın başında olduğu televizyonda çalışanlar, maaşlarını gününde ve saatinde alıyor.

Eee Yaşar Polat’ın ‘daha iyi’ olmayı istemesi hakkı. Çünkü çalışıyor, çünkü koşturuyor. O’nun bu çabası etrafındakilere örnek olmasının yanında esin kaynağı da olmalı.