Türbede dini değerlerle alay edip TikTok videosu çeken kendini bilmez, gözaltına alındı | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

13 Mayıs 2021 - 16:31

Türbede dini değerlerle alay edip TikTok videosu çeken kendini bilmez, gözaltına alındı

Adana’da Çoban Dede Türbesi içinde çekip, sosyal medyada paylaştığı video ile Ramazan ayında İslami değerlerle alay eden şüpheli gözaltına alındı.

Türbede dini değerlerle alay edip TikTok videosu çeken kendini bilmez, gözaltına alındı
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 11:07

Sosyal medyada bir kişi Ramazan ayında dini hassasiyetleri alaya alacak şekilde Çoban Dede Türbesi içerisinde Tiktok videosu çekti. Görüntüler sosyal medyada büyük infial yarattı.

turbede dini degerlerle alay edip tiktok videosu 14077166 7851 o - Türbede dini değerlerle alay edip TikTok videosu çeken kendini bilmez, gözaltına alındı

GÖZALTINA ALINDI

Tepki çeken görüntülerin ardından H.Ş. adlı kişi, gözaltına alındı. H.Ş.’nin sorgusu tamamlandıktan sonra Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 216’ncı maddesi gereği “Dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

NE OLDU?

Söz konusu görüntülerde, TikTok kullanıcısının açık kıyafetlerle türbeye girerek eline bir Kur’an aldığı görüldü. Daha sonra farklı mimikler yaparak arka planda çalan ilahiye eşlik eden Şeker, türbeye yaslanarak öptü.