Süper Kulüp | Magazin | Müzik| Borsa | Dedikodu | Cemiyet | Influencer |

Türk Tabipleri Birliği’nden kamuoyuna açıklama

Ülkemizde başta kamu yönetimi olmak üzere her kurumun ve her bireyin Koronavirüs tehdidiyle mücadele ettiği bir süreçte, Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) önceki gün yaptığı açıklamadaki bazı ifadeleri talihsizlik olarak değerlendiriyoruz.

Türk Tabipleri Birliği’nden kamuoyuna açıklama
11148
20 Mart 2020 - 12:30

Toplumun önemli bir kesiminde tepkilere yol açan açıklamalarını “duyumlara” dayandıran TTB, Koronavirüse yakalanmış hasta sayısının açıklanan resmi sayıların üzerinde olduğunu iddia etmiştir.

İyi niyetle bağdaşmayan bu açıklamanın, insanların kafasında şüpheler uyandırmak suretiyle Koronavirüsle mücadeleye sekte vurma amacı taşıdığı açıktır.

Oysa salgın veya salgın riskiyle mücadelede yetkili otoriteye güven her şeyin başıdır.

Ortada somut bir veri yokken toplum nezdinde bu hususta şüpheler uyandırmaya kalkmak, sağlık çalışanlarının alın terlerine de gölge düşürecektir. Hangi ideolojik körlükle yapılmış olursa olsun, buna da kimsenin hakkı yoktur, olamazda. Sağlık çalışanlarının en büyük örgütlü yapısı olarak, süreci başından beri takip ediyoruz.

Sağlık Bakanlığı’nın bu husustaki gayret ve çalışmalarının yakın şahidi olduğumuz gibi sahadaki her türlü gelişmenin düzenli olarak kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşıldığını da biliyoruz. Ayrıca Bakanlık, yapılan her işi ve atılan her adımı en ince ayrıntısına kadar sık sık paylaşmaktadır. Aksi de zaten düşünülemez, zira kolektif mücadelenin doğası bunu gerektirir.

O nedenle, salgın tehlikesiyle mücadelede herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Kamuoyunun resmi makamlar tarafından yapılan açıklamaları dikkate alması, bunun dışındakileri dikkate almaması mücadelenin sıhhati ve kamu sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Varlıkları ile milletimize güven veren, mücadeleleriyle insanımızın yaşama sevincine değer katan, fedakarlıklarıyla yarınlarımıza umutla bakmamızı sağlayan sağlık çalışanlarımızın bu illetin üstesinden milletimizin desteğiyle geleceğine yürekten inanıyoruz.

Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.