“Ülke elden gidiyor” diyen Mehmet Ali Erbil çark etti

service

Sunucu Mehmet Ali Erbil, ekranların aranan yüzü olarak uzun yıllar televizyon programcılığı yaptı. Mizahı ve eleştirel kişiliği ile milyonların uzun yıllar takip ettiği Çarkıfelek programını sunan Erbil, televizyonlarda yer aldığı son dönemlerinde sık sık iktidarı eleştirmesiyle gündeme gelmişti.

İKTİDARI ELEŞTİRDİ, TELEVİZYON HAYATI BİTTİ
Odatv’de yer alan habere göre Son programlarından birinde Erbil, İstanbul-Bursa arasında yolculuk yapan deniz otobüslerinde, o dönemde iktidar yanlısı yayın yapan Kanal 24’ün yayınlanmasını eleştirmişti. Ardından yaptığı bir diğer eleştiride ise AKP mitingine giden bir otobüs için, İDO’nun 20 dakika sefer gecikmesi yaşamasını diline dolayan Erbil, “Ülke gidiyor. Tek partili döneme mi döneceğiz? Siz koyun gibi olursanız dönerler.” demişti.

“ÜLKE ELDEN GİDİYOR”
O konuşmasının ardından kanal yönetimi Erbil ile yollarını ayırmış, sonrasında ise Erbil televizyon hayatına geri dönememişti.

Erbil’in o konuşmasında şunları söylemişti:

“İDO da iktidarın ya, bir tek iktidar yanlısı Kanal 24 yayınlanıyor. Onu da punduna getirmişler. TRT olsa ona da razıyız. Onu da kılıfına uydurmuşlar. Yok kardeşim, iktidarın partisinin hangi kanalıysa o. Bir de bindik, 5.30’da kalkacak İDO seçim otobüsünü bekledi. AK Parti seçim otobüsünü bekledi, 20 dakika geç kalktı. Hani çoğulcu demokrasiydi, hani insan haklarıydı. MHP’nin seçim otobüsünü bekler miydi o İDO? Ama millet ‘Kestaneme bir şey olmasın’ diye diye ülke gidiyor. Ne olacak, tek partili döneme mi döneceğiz? Siz böyle koyun gibi olursanız dönerler. Ona göre. Bunları da herkes söyleyemez ama, sıkar.”

O SÖZLERİNİ UNUTTU, AK PARTİ’Lİ BELEDİYEYİ ÖVDÜ
O günlerde yaptığı eleştirileri ve bu sözleri nedeniyle televizyon hayatının sona ermesini unutan Mehmet Ali Erbil, AK Parti’li Sakarya Belediyesi’nin konuğu olarak çilek üretim merkezini gezerek şehrin tanıtımını yaptı. Kendi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Erbil şunları söyledi:

“Sakarya Pamukova’da Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. @sbbekremyuce tarafından kurulan çilek tarlasındayız. Dünyada iyi tarım uygulamaları ve doğal üretim adına harika bir örnek.”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin çalışmalarından ve Pamukova Belediyesi’nin katkılarından bahseden Erbil şunları söyledi:

“Çilek 6 ay üretiliyor, Türkiye’nin değil dünyanın birçok yerine ihraç ediliyor. Maaşallah. Başkanım burada diye söylemiyorum, iki misli çilek tadı var. Sakarya’da Pamukova’ya gelin, burayı görün. Çilek festivaline yetişemedik.”

“Ülke elden gidiyor” diyen Mehmet Ali Erbil çark etti