Ünlü iş adamı Erdal Acar hakkında suç duyurusu

Ünlü iş insanı Erdal Acar’ın sözleşmeye aykırı davranarak borcunu ödemediğini iddia eden Oktay Üzüm’ün ailesi, şimdilik 25 milyon liralık dava açtı.

Sabah’tan Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre iş insanı Oktay Üzüm, 2017 yılında Beykoz Acarkent’teki evinde kurşunlanarak öldürüldü. Oktay Üzüm’ün vefatının ardından geriye mirasçısı olarak eski eşi Aygül Kaya, oğlu Ahmet Yusuf Üzüm ve yeğeni ve iş ortağı Serdar Üzüm kaldı.

İddiaya göre; Oktay Üzüm, vefat etmeden önce iş adamı Erdal Acar ile yakın dosttu. Oktay Üzüm vefat ettikten sonra Erdal Acar, onun ailesinden Serdar Üzüm’ü aradı.

Bu şekilde merhum Oktay Üzüm’ün ailesini etkisi altına alan Erdal Acar, Oktay Üzüm ile ölmeden kısa bir süre önce gayrimenkul alım satımına ilişkin ilişkileri olduğunu, yaklaşık 10 milyon dolar tutarındaki kambiyo evrakı ile nakitten oluşacak ödemeyle taşınmazların türünü değiştireceğini söyledi.

“HÜSRANLA SONUÇLANDI”
Ailenin avukatı Handan Bakbak dilekçesinde,

“Erdal Acar, Acarkent’teki villalar yerine, Acar Blue sitesinden 7 daire ile Çengelköy’de 1 dubleks, 3 tane de normal daire vereceğini belirtmiştir.

Kendisine duyulan güveni ve müteahhit işadamı sıfatını özel yöntemlerle kullanmak suretiyle yetim hakkı da yiyerek, ailenin tüm malvarlığına dolandırarak çökmüştür. Ailenin Erdal Acar’ın babası İsmet Acar ile görüşmesi de hüsranla sonuçlanmıştır” denildi.

ŞİKAYETTEN VAZGEÇTİLER
Ailenin şikayetinin ardından savcılık Erdal Acar ile babası İsmet Acar hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında adliyeye gelen iş insanı Erdal Acar, ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi. İfadesinde suçlamaları reddeden Erdal Acar, “Aramızda alacak verecek meselesi vardı. Ben herhangi bir suç işlemedim. Aramızdaki alacak meselesini de, avukatlarımız kendi aralarında anlaşarak uzlaşma sağladılar. Karşı taraf ile aramızda uzlaşma sağlanmıştır. Suçlamaları kabul etmiyorum. Hakkımda takipsizlik kararı verilmesini istiyorum” dedi. Ara buluculuk sürecinde Erdal Acar’ın kendilerine olan borcunu ödeyeceğini belirtmesi üzerine Oktay Üzüm’ün ailesi, savcılık şikayetinden vazgeçti.

YENİDEN DAVA AÇILDI
Oktay Üzüm’ün ailesi, sözleşmeye aykırı davranarak borcunu ödemediği iddiasıyla Erdal Acar ile yeniden mahkemelik oldu. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak Erdal Acar’a şimdilik 25 milyonluk alacak davası açtı.

Ailenin savcılık şikayeti üzerine taraflar arasında ara buluculuk süreci başladığının belirtildiği dilekçede,

“Taraflar arasında sulh ortamı sağlanmış, 9 adet gayrimenkulün devri teklif edilmiş, ardından toplam 100 milyon liralık 3 adet kombiyo evrakı ve bir sulh sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşmeye göre Erdal Acar, iki ay 25’er milyon lira, Haziran ayında da 50 milyon lira olmak üzere aileye toplam 100 milyon lira ödeme yapacaktı.

Ancak Nisan ayına ait 25 milyon liralık borcunu aileye ödememiştir.

Ailenin güvenliği açısından Erdal Acar’ın tüm menkul ve gayrimenkulüne ihtiyati tedbir konulmasını talep ediyoruz” dedi.

Sabah

blank