Ünlü iş adamından şok ihbar! Avukatım oğlumu da beni de dolandırdı

featured

Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu, sahibi olduğu şirketler maddi olarak zor günler geçiriyordu. Şirketleri adına 2018 yılında Asliye Ticaret Mahkemesine başvuran iş adamının talebi sonrası şirketler adına konkordato ilan edildi. Bu sırada ünlü iş adamı, Enver Y. isimli bir avukatla tanıştı. İddiaya göre avukat konkordato sürecinde olan şirketler grubunun içinde bulunduğu ekonomik buhranı atlatması için yüksek meblağda krediler çıkarabileceğini bunun için nüfuslu kişileri tanıdığı vaadinde bulundu. İçinde bulunduğu zor durumdan kurtulacağını düşünen ünlü iş adamı, avukatla anlaşmaya vardı. Avukat vekaletname karşılığında 600 bin lira KDV ve 2,5 milyon liralık danışmanlık sözleşmesi imzaladı. Fakat yine iddiaya göre avukat firmanın borca batık olduğundan bahisle alacağını güvence altına almak için ünlü iş adamının İngiltere’de yaşayan oğlu Cem Coşkunoğlu’ndan bir senet almak istedi. Durumu oğluyla paylaşan ünlü işadamı oğlu tarafından imzalanan 2.5 milyon liralık bir senedi avukata teslim etti.

OĞLUNUN EVİ SATILDI
Avukat aldığı senetle alakalı henüz iş adamıyla aralarındaki vekâlet görevi devam ederken icra müdürlüğüne başvurdu. Cem Coşkunoğlu’nun sahibi olduğu Göktürk’teki bir gayrimenkule haciz koyduran avukatın talebi sonrası, senedi ödeyemeyen Cem Coşkunoğlu’nun gayrimenkulü icra müdürlüğü tarafından 6,5 milyon liraya haciz yoluyla satıldı. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan ünlü iş adamı, konkordato sürecindeki şirketleri için hukuki yardımda bulunacağını vaat eden avukat Enver Y. tarafından dolandırıldığını ileri sürdü.

AVUKATIM DOLANDIRDI İDDİASI
Altay Coşkunoğlu şikayet dilekçesince, şirket için yüksek miktarlarda kredi alabileceğini söyleyerek, oğlundan yüksek meblağda bir senet alıp henüz avukatlık süreci devam ederken senedi icraya koyan avukatın görevini kötüye kullandığını, hiçbir alacağı olmamasına rağmen bu senedi icra yoluyla tahsil edip oğlunun sahibi olduğu evin satılmasını neden olduğunu iddia ettiği avukatın kendisini dolandırdığını ileri sürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ünlü iş adamından şok ihbar! Avukatım oğlumu da beni de dolandırdı
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin