Ünlü jinekolog, tecavüzden 10 yıl ceza aldı

Evli çiftlerin korkulu rüyası olan ‘vajinismus’ tedavisindeki başarıları ile tanınan jinekolog doktor Yılmaz Cenk Kiper,  öğretmen hastası Ö.A.G.’nin muayene sırasında kendisine tecavüz ettiği yönündeki şikayeti üzerine 1 yıl önce tutuklanmıştı. Eşi ile cinsel ilişki yaşayamadığı için tavsiye üzerine gittiği doktorun muayenehanesinde 3. seansta hipnozla tecavüze uğradığını iddia eden Ö.A.G.’nin şikayeti sonrası Kiper hakkında “cinsel saldırı” suçundan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

‘Somut kanıt yok’

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada duruşma savcısı tecavüz olayı için yeterli delil elde edilememiş olması nedeniyle Kiper’in beraatini talep etti. Ancak mahkeme doktor Kiper’i 10 yıl hapse çarptırdı ve iyi hal indirimi de uygulamadı.
Sanık doktor Kiper daha önce mahkemede verdiği ifadesinde, “Ortada somut bir kanıt yoktur. Mağdure vajinusmus hastası olup yıllardır her an bir başkasının tecavüzüne uğrayacağını sanan biridir. Mağdurenin bu tecavüz olayını kurguladığını düşünüyorum” demişti. (Milliyet)

yorum Yap