Ünlü şarkıcı Taylor Swift’in yapay zekayla oluşturulan müstehcen görüntüleri sosyal medyada yayıldı!

featured
service

Ünlü şarkıcı Taylor Swift’in yapay zeka tarafından oluşturulan müstehcen içerikli görüntüleri sosyal medyada tepkilere neden oldu. Swift’i Kansas City Chiefs maçında çeşitli cinselleştirilmiş görüntülerde gösteren görseller sosyal medyada viral oldu. Yapay zeka görsellerine gelen tepkilerin ardından Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, durumun endişe verici olduğunu ve ABD yönetiminin ‘yasal önlem’ yoluyla çözüm bulma çalışmaları içerisinde olduğunu belirtti.

Ünlü şarkıcı Taylor Swift ve Kansas City Chiefs’in oyuncusu Travis Kelce arasındaki aşk söylentilerinin gölgesinde sosyal medyada ünlü şarkıcının yapay zeka kullanılarak oluşturulan sahte pornografik görüntüleri dolaşmaya başladı. Görüntülerin kimin tarafından paylaşıldığı ya da oluşturulduğu belli olmasa da “Taylor Swift AI” etiketiyle kısa sürede viral olmuştu. Görüntülerin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü ve Beyaz Saray’da duruma sessiz kalamadı.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Taylor Swift’in yapay zeka tarafından oluşturulan sahte müstehcen içerikli görüntüleri ile ilgili olarak, “Taylor Swift’in sahte görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması endişe vericidir. Bu tür olayların kadınları ve kız çocuklarını orantısız bir şekilde etkilediğini biliyoruz. Biden yönetimi, yasal önlem yoluyla sahte yapay zeka görüntüleri riskini azaltmamızı sağlamaya kararlıdır. Gerçek çözümler bulmaya yönelik çalışmalar devam edecektir. Bu noktada sosyal medya şirketleri içerik yönetimi konusunda kendi bağımsız kararlarını verirken, yanlış bilgilerin ve gerçek kişilerin rızası olmayan, mahrem görüntülerinin yayılmasını önlemek için kendi kurallarını uygulama konusunda önemli bir rol oynayacaklarına inanıyoruz” dedi.

Ünlü şarkıcı Taylor Swift’in yapay zekayla oluşturulan müstehcen görüntüleri sosyal medyada yayıldı!
Bizi Takip Edin