Süper Kulüp Haberleri

Uzman isim doların demir atacağı seviyeyi açıkladı

Türkiye’nin en çok takip edilen teknik analiz uzmanlarından biri olan Murat Raşit Arslanoğlu INFO yatırımın Youtube kanalına konuk oldu. Programda dolar kurunun seyrinin ne yönde olacağı sorularını cevapladı.

Uzman isim doların demir atacağı seviyeyi açıkladı
122
07 Ocak 2021 - 22:21

Dolar kuru 8 TL üzerinde seyrederken gerçekleştirdiği teknik analiz çalışmalarında dolar kurunun bir düşüş süreci içerisine girebileceğini öne süren ve bu tahmini doğru çıkan teknik analiz Uzmanı Murat Raşit Arslanoğlu, INFO yatırımın Youtube kanalında yaptığı açıklamada dolar kuru ile ilgili uzun süreli düşüş beklentisini yineledi.

 

Programda elliot dalga teorisine göre dolar kuru ile ilgili önümüzdeki dönem beklentilerini ifade eden Arslanoğlu 4 Kasım tarihinde dolar kuru ile ilgili yaptığı paylaşımlara değinerek bu tarihten itibaren teknik analize dayalı bir satış tavsiyesi verdiğini hatırlattı.

Daha önceki dolar kuru paylaşımlarda bir düşüş beklediğini ifade eden Arslanoğlu “Dolar kurunda 8.50 TL seviyesinden gelecek satışların öyle 5 – 10 kuruşluk bir satış olmayacağını, ciddi ölçüde bir geri çekilme olabileceğini belirtmiştik. Dolayısıyla 4 Kasım’dan bu yana artık yükselişin sonlandığını ve 2008 yılının Ocak ayından beri gelen yükselişin son halkası olabileceğini talep arz dengesine baktığımızda önümüzdeki dönemde bir geri çekilme girebileceğimiz yönünde bir projeksiyonu paylaşmıştım.” diye konuştu

DOLAR KURUNDA KAÇIŞ SÜRECEK!

Dolar kuruyla ilgili gelecek döneme ilişkin beklentilerini de açıklayan Arslanoğlu şunları söyledi:

“Ben çok uzun süredir 2008 ocak ayından beri gelen bir yükseliş döneminin Kasım 2020 itibariyle 8.58 TL seviyelerinde tamamlanmış olabileceğini belirli bir direnç aşılmadıkça da Dolar kurunda genel anlamda bir kaçış olabileceği düşüncesindeyim. Eskiden stop – loss (Zarar kes) seviyesini 8.36 olarak belirliyorduk. Fiyatın gerilemesiyle birlikte artık yeni stop-loss seviyemiz 7.89 seviyesidir. Yani 7.89 seviyesini aşamayan bir Dolar / TL’de daha da gerileme potansiyeli içerisindedir”

Murat Raşit Arslanoğlu konuşmasının devamında orta ve uzun vade için kurdaki yükselişleri dolara yatırım yapan kişiler için birer satış fırsatı olarak görülmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Dolar ile ilgili yaptığı konuşmasında kendisinin SPK lisansının olduğunu fakat söylediklerinin birer yatırım tavsiyesi içermediğini belirten Arslanoğlu yatırım yapmak isteyenlerin kendi kişisel risk yönetimine göre hareket etmesi gerektiğini vurgu yaptı.

Milli Gazete

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Süper Kulüp Magazin © 2013 - 2021 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.