VİCDANİ HUZURUN TADINI BÖYLE ÇIKARIYOR

Yaşamını iyilik, hayır ve hasenat üzerine kuran İzmirli hayırsever Naciye Aydoğdu geçtiğimiz günlerde bir gurup çocuğu sevindirdikten sonra kendisini Karşıyaka'da bir ağacın altına attı.

 

İZMİR – Her yaptığı iyiliğin sonunda Aydoğdu vicdanındaki mutluluğun tadını çıkarmak üzere ya bir çay bahçesine gider tavşan kanı bir çay içer yada yaprakları bol bir ağacın altına atar kendini.

Hayat doludur Naciye Aydoğdu. İzmir’in Karşıyaka‘sında yaşayanların yakından bildiği isimdir.

Özellikle yoksul ailelerin çocuklarının eğitimine ekonomik katkı sağlayacak el emeği göz nuru ürünlerini derneklere hibe eden Aydoğdu yaptığı el bezi, sabunluk, dantel ve oyalarını teslim ettikten sonra Karşıyaka‘da bir parka gitti ve kendisini gölgesi en yoğun olan bir ağacın altına attı.

Herkesin iyilik konusunda bir şeyler yapması gerektiğini söyleyen Aydoğdu, “Ben yıllardır ellerimle ördüğüm el işi ürünlerimi Karşıyaka’da ki sosyal yardım derneklerine verir ve satıştan elde edilen geliri kuruşuna dokunmadan olduğu gibi derneklerin kullanımına bırakırım. Yaptığım ürünlerden elde edilen gelir bir çok öğrenciye kalem, kitap, defter oldu. Çanta oldu, beslenme sepeti oldu. Benim gibi yalnız yaşayan hanımların uğraşacak bir meşgaleleri olmalı. Ben de yalnızlığımı işte böyle değerlendiriyorum. Hem kendimi meşgul edecek bir iş yaratıyorum hem de ürettiklerimle yoksul ailelerin çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunuyorum.” dedi