Görüntülerde Ahmet Onay’ın ayağını saran kişinin “Ayağında bir çizik var, seni kan tuttuğu için bağlıyorum” dediği duyuluyor. Gazinin, Erdoğan tarafından öpüldükten sonra ise “Fotoğrafımızı çektin mi abi? diye sorması dikkat çekiyor. Sosyal medyada görüntüleri izleyen pek çok kişi Onay’ın gaziliğinin ‘şüpheli’ olduğu yorumunu yaptı. Peki Ahmet Onay kimdir, gerçekten gazi mi, nereli, ne iş yapar, mesleği nedir?   

Onay’ın 15 Temmuz sonrası İçişleri Bakanlığına alındığı ve süratle zenginleştiği yönünde iddialar bulunuyordu.

Sedat Peker’in Twitter paylaşımları sayesinde gündeme gelen Ahmet Onay’ın 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda kaydedilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılıyor.

Onay’ın darbe gecesi yaralandığı için gazi statüsüne alındığı ve İçişleri Bakanlığı’nda özel kalem personeli yapıldığı biliniyor. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, ‘Süleyman Soylu 15 Temmuz’dan sonra silah dağıttı’ iddiasında bulunurken Ahmet Onay’ın bu sevkiyata tanık olduğunu öne sürmüştü.

“SİLAHLARI GETİREN ARAÇTA ESENYURT AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ABDÜLSEBUR SOĞANLI VE DE 15 TEMMUZ GAZİSİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONELİ AHMET ONAY VARDI. BU KİŞİYE GAZİ OLMASI DOLAYISIYLA BEN ARABA ALIP HEDİYE ETMİŞTİM.”

Onay, Peker’in iddialarının ardından yaptığı açıklamada söz konusu yerde bulunduğunu doğruladı ancak ismi geçen kişilerin birbirlerine ne verdiklerini görmediğini söyledi.

Bir Twitter hesabı, Onay’ın yalan söylediğini belirten paylaşımlar yaptı: “Gazilik raporunda psikolojisi bozulmuş yazıyor”

Görüntülerde yerde yatan Ahmet Onay’ın ayağına sargı bezi saran kişinin “Ayağında bir çizik var, seni kan tuttuğu için bağlıyorum” dediği duyuluyor. “Fotoğrafımızı çektin mi?” Videonun ilerleyen bölümlerinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Onay’ı öptüğü ve Onay’ın fotoğraf çekilmesini istediği anlar yer alıyor.