Çevre konusunda örnek duyarlılığıyla dikkat çeken sanatçı Zeliha Sunal, iklim değişikliği konusuna dikkat çekmek için “Küresel Isınma” isimli bir şarkı ve video klip hazırladı. Sözleri Zeliha Sunal’a, bestesi Yücel Karakuş’a, düzenlemesi Tolga Kılıç’a ait şarkıyı Zeliha Sunal ve Yücel Karakuş beraber seslendirdi; vokalde Özlem Abacı da yer aldı. Zeliha Sunal, hazırladığı şarkıyı ve Bora Çifterler imzası taşıyan video klibi, ÇEVKO Vakfı’na hediye etti.

https://www.youtube.com/watch?v=8mpTgDHZsjs Küresel Isınma şarkısının, başta gelecek nesillerimiz olan çocuklar olmak üzere tüm topluma ve insanlığa bir çağrı olduğunu ifade eden Zeliha Sunal, “Şarkı sözlerinde de dediğim gibi, kaynakları sonsuz sandık ve küresel ısınmayı biz insanlar yarattık. Şimdi dünyamızı korumak için el ele vermeliyiz, küresel ısınmaya karşı durabilecek olan da biz insanlarız” dedi. İklim değişikliği ve küresel ısınmanın çocuklarının geleceğini etkileyeceğini bilen 105 ebeveyn, şarkı ve video klip çalışmasına ekonomik destek sağlarken, Benjamin Button Kadınları sosyal inisiyatif grubu da projeye destek verdi. ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme) Vakfı’na destek veren Zeliha Sunal, dünyanın sürdürülebilir geleceği açısından büyük önem taşıyan Geri Dönüşüm konusunda, toplumsal farkındalığın artması ve Geri Dönüşüm kültürünün yaygınlaşması için gerçekleştirilen çalışmalara verdiği katkılarla ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Özel Ödülü almıştı.

“Küresel Isınma” Şarkısında Emeği Geçenler:

Söz: Zeliha Sunal Müzik: Yücel Karakuş Düzenleme: Tolga Kılıç Vokaller: Zeliha Sunal, Yücel Karakuş, Özlem Abacı Bas Gitar: Birkan Şener Piyano/Synthesizer/Davul Altyapı: Tolga Kılıç Akustik/Elektrik Gitar: Doğukan Aydın Mix/Mastering: Tolga Kılıç Klip: Bora Çifterler Fotoğraf: Ali Eşitmez “Küresel Isınma” Şarkı Sözleri: Ne kaybettik sence Geleceğin nerde, nerde, nerede Denizlerde balıklar Hani ağaçlar, kuşlar nerde, nerede Kaynaklar sonsuz sandık Ne yazık ki yanıldık Yok oluşun en başından Buna engel olmalıydık Daha fazla bina diktik Daha çok ağaç kestik Daha fazla benzin yaktık Daha çok atık çıkardık Üzgünüm çocuk üzgünüm Küresel ısınmayı biz yarattık Üzgünüm çocuk üzgünüm Küresel ısınmayı biz yarattık Ne yapmalı sence Tutuşmalı el ele, ele le, el ele Haydi zamanı geldi Başlasın mücadele, el ele, el ele Dünya bizim evimiz Koruma görevimiz İklimler değişmeden Birleşsin kalplerimiz Daha az su kullanmalı Daha az yakıt yakmalı Havamız kirlenmesin Canlılar korunmalı Haydi Gel Çocuk Bizimle Küresel Isınma için el ele Haydi Gel Çocuk Bizimle Küresel Isınma için güç sende Haydi Gel Çocuk Bizimle Küresel Isınma için el ele Haydi Gel Çocuk Bizimle Küresel Isınma için güç sende