Dilan ve Engin Polat ikilisi kime güvenerek Polisi eve almadı ifade vermedi

Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmadan önce komşularıyla park meselesi yüzünden kavga ettiği ortaya çıktı. İddiaya göre, Dilan Polat komşusuna tekme attı, Engin Polat ise yumruk atarak darp etti. Polat çifti, olayın ardından polis ekiplerini eve almadı ifade de vermedi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çiftinin, tutuklanmadan önce komşularıyla kavga edip ev basma görüntüleri ortaya çıktı.

Kanal D Ana Haber’in yayınladığı görüntülerde; Dilan Polat’ın karşı tarafa tekme attığı görülürken, Engin Polat’ın ise aile üyeleriyle birlikte komşusunun villasını bastığı görüldü.

İddiaya göre, Dilan Polat, doğum gününde eşi Engin Polat’a lüks bir otomobil hediye etti. Dilan Polat, 6 Haziran’da Çekmeköy’deki lüks villada sürpriz doğum günü partisi düzenledi. Aile üyelerinin bulunduğu partiye Sıla Doğu da geldi. Sitenin otoparkında çok sayıda otomobil bulunurken, Sıla Doğu’nun aracının arkasında yan komşularının aracı yer alıyordu. Çekmelerini isteyince ortam gerildi. Dilan Polat’ın komşusuna hakaret ettiği iddia edilirken, o sırada bir de tekme attığı ortaya çıktı. Gerginlik üzerine Engin Polat’ın komşusuna yumruk attığı öne sürüldü.

Eşine saldırılınca büyük korku yaşanan kadın, durumu KADES uygulaması üzerinden polis ekiplerine bildirdi. Polat ailesi, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini eve almadı.

MASAK RAPORU DA ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Dilan ve Engin Polat çiftinin soruşturmasında oluşturulan 49 sayfalık MASAK raporunu CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ tarafından açıklandı.

CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, Polat ailesine dair gerçekleştirilen soruşturmada MASAK tarafından yapılan incelemeyi aktardı. Uludağ’ın açıklamaları şu şekilde:

“Dilan ve Engin Polat şirketlerine dair MASAK’ın 49 sayfalık bir çalışması var. Biz daha önce soruşturma başladığında 8 sayfalık bir ön raporun olduğunu söylemiştik. 8 sayfalık bir rapor vardı ve o raporla soruşturma başladı demiştik ama biz buradan bunu anlıyoruz ki MASAK o raporu tamamlamış ve savcılığa teslim etmiş. Dolayısıyla 49 sayfalık MASAK raporunda Dilan ve Engin Polat çiftinin şirketlerinin de 500 milyon liranın üzerinde bir para hareketliliği tespit ediliyor. Engin Polat ve Dilan Polat bu soruşturmanın önemli 2 ana ismi. Diğer önemli isim ise Sezgin Polat, bu kişi Engin Polat’ın babası ve diğer bir önemli isim daha var Sıla Doğu. Sıla Doğu’da Dilan Polat’ın kız kardeşi. Bu soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan isimlerden en önemlisi bu.

İşte MASAK raporuna göre; Önce kurulan bir fason şirketler grubu var. Bunlar tanıdıklarına ya da eş dosta kurulan şirketler var. Aslında bunlara baktığınız zaman bunların çalışanı yok, bunların vergi kaydı yok ama nasıl oluyorsa 233 milyon liraya kadar alış fatuları kesebilen firmalar bunlar. Alış faturaları kesiliyor ve daha sonra o firmaların kapandığını da görüyoruz. Daha sonra Türkiye’nin bir çok ilinde kurulan güzellik merkezleri var. Bir çok kozmetik ve kadın kremleriyle ilgili kurulan firmalar var. Onların satışıyla alakalı işlemler yapılıyor ve bu satışlarda da genelde internet üzerinden ve satış siteleri üzerinden yapılan satışlar var. Daha sonra o paralar Polatlar şirketler grubunda 5 ayrı şirket var. Rıse And Shıne, Dilan Polat Güzellik Merkezleri, DP Güzellik, DLN Polat Kozmetik ve DPOLAT Güzellik Merkezi. Bütün o işlemlerin ardından bankalardan bütün paralar bu 5 şirkete geliyor. Daha sonra yine Engin Polat ve Dilan Polat ile yakın arkabalık ilişkisi olan kişiler buradan 250 milyon liralık parayı ya nakit olarak çekiyor ya da buradan havale yöntemi ile aldıkları paraları pay ediyorlar. Bu payın önemli bir bölümü Engin Polat’ın ya direk hesabın yatırılıyor ya da onun hesabına havale ediliyor. 250 milyon liralık paradan bahsediyoruz. O paranın asıl toplandığı yer ise Milda Gayrimenkul Otomotiv Şirketi. Bu Engin Polat’ın tek yönetici olduğu, ana yönetici olduğu bütün mal varlığının toplandığı ana firma burası. Milda Gayrimenkul Otomotiv Şirketi’nde toplanan paralar daha sonra operasyon sırasında el konulan araçlar vardı. Her biri 30-40 milyon değerinde çok şaşalı araçlar vardı. İşte o paraların bir bölümü ile 24 araç alınıyor. Geri kalanıyla da 15 adet taşınmaz alınıyor. Bunlardan bir tanesi çiftin oturduğu Çekmeköy’deki lüks villa, Tuzla’da alınan başka bir lüks villa daha var ve 15 adet gayrimenkul de buraya gelmiş oluyor. Böylece kurulan şirketler, kesilen sahte faturalar ve ardından da toplanan paralar 5 şirkette toplanıyor, oradan da nakit çekiliyor. Nakit olarak paralar dahılımı yapılıyor. Herkes kendince de bir pay alıyor ama ana para Milda Gayrimenkul Şirketi’ne geliyor.”

Dilan ve Engin Polat ikilisi kime güvenerek Polisi eve almadı ifade vermedi
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!