Tv100’de yayınlanan ‘Cengiz ile Ahtapot’ programına televizyon yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı ve eşi gazeteci Nagehan Alçı konuk oldu.

Programda yer alan gazeteci Ertuğrul Özkök, Rasim Ozan Kütahyalı’ya, “Bir dönem birtakım gazeteciler, birtakım insanları hapse attırmaya çalıştı. Ben de girebilirdim. 3-4 yıl başımda bavulla uyudum. Her sabah 8 de telefon çaldığında çok üzülüyordum. Beni hapse attırmak için yazı yazanların birçoğu hapse girdi. Bir kısmı yurt dışına kaçtı FETÖ'den dolayı. Hakikaten bizi hapse attırmayı uğraştınız mı? Hoşunuza gider miydi ben hapse girsem?” diye sordu.

Kütahyalı ise Özkök’ün sorusuna şu yanıtı verdi:

Star Gazetesi’nde biz Kudret Köseoğlu diye bir karakter yarattık, o bendim. Orada temel gayemiz senin (Ertuğrul Özkök) üzerine oynadık başta, Zafer Mutlu’da vardı. İhtilalci bir çabaydı o esas amaç hapis değildi, bir korku uyandırmaydı.

2011 itibariyle sen görevden alındın, eski vesayetçi generalleri çöktü ardından o dönem AK Parti, Fetullah Gülen, liberaller ve Kürtlerin de büyük desteğiyle bir ittifak vardı ve bu ittifakın Türkiye’ye özgürlük getirileceğine inanılıyordu. 2011’lerden sonra Fetullah Gülen ve örgütü eski sistemdeki askerin yerine geçmek istedi. Eski sistemdeki askerden de beter yeni bir vesayet, Hakan Bey’i indirmek istediler ve Hakan Bey’i hapse atamadılar ondan sonra soğuk savaş başladı. Bütün eleştirilere varım netice milliyetçi, muhafazakar, Atatürkçü başka bir rejim ortaya çıktı ama Fetullahçılar döneminde de ben askere karşı mücadele kadar aktifim ‘O dönem konjonktür öyleydi’ diye bir şey yok, biz oluşturduk onları. "

İşte o açıklamalar…