Akbank’tan bir ilk

Akbank aynı zamanda, KargomKolay hizmetini Akbank ticari kredi kartı, banka kartı Akbank hesabı üzerinden havale ile ödeyen KOBİ'lerin yurt dışı ticaret faaliyetlerini, avantajlı bankacılık ürün ve hizmetlerden oluşan iş birliği paketi ile destekliyor.

featured

E-ihracat lojistik şirketi KargomKolay ile yapılan iş birliği ile birlikte Akbank mobil bankacılık Juzdan uygulaması üzerinden alınacak kod ile KOBİ’lere, Amerika, Kanada, Avrupa Birliği, Azerbaycan e-ticaret hatlarında yüzde 30’a varan indirim sağlıyor.

ULUSLARARASI TİCARET GÜCÜNE GÜÇ KATMAK İÇİN İŞBİRLİĞİ

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, KOBİ’lerin uluslararası ticaret gücüne güç katmak üzere yeni iş birlikleri ve yeni nesil çözümler geliştirdiklerini söyledi.

KOBİ’lerin işine hız, gücüne güç katmak için başlattıkları “KOBİ Hareketi” kapsamında müşterilerinin çok kapsamlı ihtiyaçlarına yanıt sunmaya odaklandıklarını belirten Oğuz, şunları söyledi:

“E-ticaret hacmi ve uluslararası satış hareketini desteklemek üzere KOBİ’lere kargo gönderimlerinde bankacılık işlemlerinde önemli avantajlar sunuyoruz. KargomKolay iş birliğinde KOBİ’lerin en çok gönderim yaptığı ülkelerde kargo gönderim ücretinde yüzde 30’a varan indirim olanağı sağlarken, sunduğumuz bankacılık destek paketiyle KOBİ’lerin yanlarında yer alıyoruz.”

KargomKolay Üst Yöneticisi (CEO) Önder Türker de e-ihracatın dünyanın yükselen değeri olduğuna dikkati çekerek, “Avrupa ve Amerika’ya her gün uçuyor, Azerbaycan ve Ortadoğu’ya haftanın 3 günü yaptığımız uçuşlar ile KOBİ’lerimizi dünyaya taşıyoruz. Son dönemin yükselen yıldızı olan e-ihracat konusunda ülkemiz çok önemli fırsatlar bulunduruyor. KOBİ’lerimizin internet satışları ile dünyaya açılmasında verdiğimiz desteklerin sonuçlarını görmek bizleri son derece mutlu ediyor. KargomKolay ve Akbank iş birliği ülkemizde e-ihracat yapan KOBİ’lerin sayısının ve ihracat hacimlerinin artmasına büyük katkı sağlayacak, ülkemizin e-ihracat potansiyelinin hak ettiği yere ulaşmasına giden yolda büyük bir adım olacaktır.”

Akbank, KargomKolay üyesi KOBİ’lere sunduğu avantajlı kargo olanaklarının yanı sıra KOBİ’leri ücretsiz ve indirimli ürün ve hizmetlerle destekliyor. Bu kapsamda Akbanklı olan KOBİ’ler “Hoş geldin avantajları” ile 12 ay boyunca, 100 adet havale, 100 adet EFT ve 2 adet 25 yapraklı çek karnesi gibi bankacılık işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebiliyor.

Taksitli ticari kredisini Akbank’tan alan KargomKolay üyeleri, avantajlı vade ve faiz oranlarından yararlanabiliyor. Aynı zamanda Axess Business kredi kartı sahibi olanlar 1.000 TL chip-para kazanma fırsatına sahip oluyor.

Üye işyeri avantajları kapsamında yeni Akbanklı KargomKolay üyeleri, üye işyeri başvurularında, yıl sonuna kadar yurt içi peşin işlemlerde tüm kartlar için yüzde 1,39 komisyon oranından ve yüzde 50 POS hizmet ücreti indiriminden faydalanabiliyor.

Akbanklı KargomKolay üyeleri, “Maaş Ödeme Programı” ile personel maaş tutarlarını belirttiği tarih ve miktarda otomatik olarak firma hesabından personel hesaplarına aktarırken, avantajlı kişi başı promosyon ödemelerinden yararlanıyor.

Akbank’tan bir ilk
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!