Borsa İstanbul dört hisse ve bir yatırımcıya tedbir getirdi

featured

Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde dört hisse ve bir yatırımcı hakkında önleyici tedbir uygulanmasını kararlaştırdı.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Metro Yatırım Ortaklığı (#MTRYO.E) ve QNB Finansbank (#QNBFB.E) payları 13/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

BİST’in kararına göre, İş Bankası B (#ISBTR.E) hisseleri 13/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecek.

BİST ayrıca, Altınyunus Çeşme (#AYCES.E) paylarının 13/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceğini duyurdu.

Bir yatırımcıya tedbir

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#AVGYO) hissesindeki emir ve işlemleri nedeniyle, Haşim Kaya isimli yatırımcıya 13/09/2023 tarihinden itibaren 3 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacak.

Borsa İstanbul dört hisse ve bir yatırımcıya tedbir getirdi
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!