Halka arz için gün sayan Ensari Deri, cirosunu bu yıl yüzde 30 artırmayı hedefliyor

featured

Muhammet Nuri Ensari, yaptığı açıklamada, “Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 16-17 Mart 2022 tarihlerinde yapılacak talep toplama sürecinin ardından halka arz olacağını vurgulayarak, ” Halka arz şirketin kurumsallığına çok büyük bir katkıda bulunuyor. Şirketin tüm süreçlerinin disipline olmasında büyük rol oynuyor. Yurtdışında, yeni müşterilerimizle yaptığımız görüşmelerde, halka açık olan bir şirkete olan güvenin çok daha büyük olduğunu ve bu durumun şirketin prestijini artırdığını görüyoruz.” dedi.

En fazla ihracat yaptığımız ülke Güney Kore

Ensari, dünyada Türkiye’nin sektördeki payının yüzde altmışlara yakın olduğuna dikkati çekerek, şunları aktardı: “Şu anda kürklü deriyi en iyi üreten ülke Türkiye’dir diyebilirim. Fabrikamız, üretim kalite ve kapasitesi olarak dünya çapında önde gelen firmalarla rekabet edebilecek güçtedir. Bizim rakibimiz Çin’di. Yaptığımız çalışmalarla Çin’deki rakiplerimize üstünlük sağlıyoruz artık. Şimdi hedefimiz İspanya ve İtalya’daki rakiplerimizin önüne geçmek. Onlarla da rekabet edecek hem gücümüz var hem de Ar-Ge’miz. Bu konuda hiçbir engelimiz yok.”

Şirketin ihracatının yüzde 42’sini Güney Kore’ye yaptığını belirten Ensari, ‘’Güney Kore’den sonra, İtalya, Hindistan, Polonya ve Almanya gelmekte. Hedefimiz 2022 yılında ihracatımızı ve ciromuzu yüzde 30 daha arttırmak.” diye konuştu.

blank

Pandemi döneminde kimseyi işten çıkarmadık

Pandemi döneminde tüm sektörlerde olduğu gibi deri sektöründe de ciddi sıkıntılar yaşandığına işaret eden Ensari, “Biz pandemi dönemini tüm çalışanlarımızla birlikte minimum etkilenecek şekilde aştık. Mesela biz, hiçbir şekilde durmadık. Çalışanlarımızı ücretsiz izinlere çıkarmadık. Kısa çalışma dönemine girmedik; durmadan hep çalıştık, ürettik.” şeklinde konuştu.

blank

Ensari, bahar ve kış dönemini olmak üzere yılda en az iki defa iki ayrı koleksiyon yaptıklarını belirterek, “Yine bu sene de iki ayrı koleksiyonumuz olacak. Ar-Ge’ye çok önem veriyoruz. Şirketimiz bünyesinde ar-ge konusunda çok deneyimli mühendislerimiz ve üstün teknolojiyle donatılmış bir laboratuvarımız mevcut. Ayrıca sürekli olarak yurt dışından dünyaca ünlü markaların modacılardan da destek alıyoruz. Tüketici eğilimleri, müşterilerimizin beklentileri ve tekstildeki moda renklere göre koleksiyonumuzu hazırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

blank

Kuruluşlarından beri Türkiye’yi yurtdışında en çok temsil eden firmalardan biri olduklarını aktaran Ensari, “Tabii biz yıllar içerisinde, senede beş, altı hatta yedi defa yurt dışı fuarlarına katılıp ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. İhracatımızın gelişmiş olması ve kuvvetli olması tüm bu emeklerin sonucudur. Örneğin, şubat ayı içerisinde Milano’da Lineapelle Milano Fuarı’na katıldık. Bizim için oldukça verimli geçti. Yine ondan yirmi gün önce Premiere Vision Leather Paris Fuarı’na katıldık. O da dünya modacıları ile buluşmamıza vesile oldu. Pandemi sonrası şimdi fuarlar tekrar başladı. Biz Ensari Deri olarak bütün fuarlara katılarak koleksiyonlarımızı tüm dünyaya sunuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

blank

“2022’de de hedeflerimize ulaşarak ülkemizi gururla temsil etmeye devam edeceğiz”

Ensari, yurt dışında temsilciliklerinin olduğunu ifade ederek, “Yurt dışındaki müşterilerimiz mutlaka bulundukları ülkede Ensari’nin bir temsilcinin işin başında olmasını arzu ediyor. Yani ürünle ilgili tüm süreçlerde gidip müşterimizin kapısında hizmet verecek, varsa sorunlarını çözecek temsilcilikler istiyor. Bizim de bu çerçevede müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına hem ithalat hem de ihracat yaptığımız ülkelerde temsilciliklerimiz bulunmakta. Örneğin biz aldığımız ham deriyi temsilciliklerimiz vasıtası ile tek tek kendimiz seçeriz. Yoksa standardı yakalayamayız. Kaliteyi yakalayamayız. Sıkıntı yaşarız. Bu konuda çok hassasız.” açıklamasında bulundu.

Özellikle Paris ve Milano Fuarı’ndan sonra bugüne kadar hiç almadıkları kadar siparişleri almaya başladıklarını Ensari, “Bu da bize gösteriyor ki biz kaliteli ürünlerimiz, teknolojimiz, çalışanlarımız ve halka arz olmuş kurumsal kimliğimiz ile 2022’de de hedeflerimize ulaşarak ülkemizi gururla temsil etmeye devam edeceğiz.” dedi.

blank

Halka arz için gün sayan Ensari Deri, cirosunu bu yıl yüzde 30 artırmayı hedefliyor
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!