Survivor yarışmacısı Barış Murat Yağcı’ya milyonluk tazminat şoku!

featured
service

Sosyal medya danışmanlığı yapan Yunus Sedat Aydın, 2020 yılında Survivor’da yarışan ve finale kadar kalmayı başararak ikinci olan Barış Murat Yağcı’nın Survivor boyunca kendisinden destek aldığını ancak kendisine ödeme yapmadığını iddia etti. Aydın, “Cebimden ödediğim toplu SMS’ler ve reklamlar ile desteklediğim bu şahıs, yarışma sonrası benimle irtibatını kopardı ve beni dolandırdı” diyerek bütün süreci yöneten annesi Arzu Ernak’a tazminat davası açtı.

HER YERDEN DESTEK YAĞDIRDIK

Yaşanan süreci Aydın şöyle anlattı;

“Kendisi bana geldi ve Survivor’a katılacağım bana sosyal medya açısından destek olur musun dedi. Ben de ekibimle beraber 5.5 ay boyunca ona sosyal medya ve SMS konusunda destek oldum, Yarışmada finale kadar kaldı, ikinci oldu. 450 bin lira ödülün sahibi oldu ama işler bu noktadan sonra değişti.

KENDİ ADA’DA OLDUĞU İÇİN ANNESİYLE SÜRECİ YÖNETTİK

Ben o süreci Yağcı adada olduğu için annesi Arzu Ernak’la yönettim, sürekli görüştük, mesajlaştık. Yarışma bitip de Türkiye’ye döndüğünde de Yağcı’ya iki seçenekle gittim.

Ya hizmetlerimiz karşılığında 300 bin TL ödeme yapmasını söyledim ya da sana reklam bağlantıları yapayım iki sene boyunca ortaklığımızı sürdürelim dedim. Bana tamam yanıtını verdi sonrasında benimle hiç görüşmedi ama gidip başka yerle anlaştı. Benim hizmetlerim karşılığındaki bedeli de hiç ödemedi”

MAHKEMELİK OLDULAR

Bunun üzerine Aydın, Barış Yağcı’nın sürecini yöneten annesi Arzu Ernak’a tazminat davası açtı. İki sene süren dava dün sonuçlandı. İstanbul Anadolu 31. Asliye Hukuk Mahkemesi, Aydın’ı haklı gördü. Ve yargılama sonucunda 800 bin TL ve üç yıllık yasal faizin Aydın’a ödenmesine karar verdi. (Yaklaşık 1 milyon 200 bin TL)

ADALET YERİNİ BULDU

Aydın yargılama sonucundaki kararın kendisini mutlu ettiğini ve adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Survivor yarışmacısı Barış Murat Yağcı’ya milyonluk tazminat şoku!