Ahmet Hakan’dan Dilan Polat yorumu: Küstahlaştılar

featured

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugün yayımlanan yazısında gündemde bir süredir yer tutan Dilan Polat’ı kaleme aldı. Hakan, Dilan Polat’ın gösteriş anlayışını en yükseğe çıkartmaya çalıştığını belirterek, “Ortalığa para saçmalar, dolar buketleri yapmalar, hediye özel uçaklar falan. Gösteriş olayını, resmen ve alenen binlerce tık öteye taşıdı. Tüm ülke değirmenin suyunu merak etti, işin içinde ne olduğunu sorgulamaya başladı. Bazıları gelirin kaynağına inmeye kalkıştı. Bazıları da vergisinin durumuna odaklandı” diye yazdı.

Dilan Polat açısından yaşananların krize dönüştüğünü kaydeden Hakan, “Meydan okudular ama kime meydan okudukları belli değildi. Yumruk sıktılar ama meçhul odaklara karşı. Küstahlaştılar ama karanlık dehlizlere karşı. Hatta içlerinden biri, en kaba biçimde meydan okurken uyuşturucu kullandığını haykırmaktan bile çekinmedi” ifadelerini kullandı.

Hakan yazısı şöyle:

Böyle bir kriz karşısında insan ne yapar?

“Biraz geri çekilelim. Galiba biraz fazla abarttık, biraz fazla dikkat çektik. İşin eğlencesi kalmadı. Milleti kendimize düşman ettik” türü bir yaklaşım geliştirir değil mi?

Yok, hayır. Bunu yapmadılar. Tam tersine üstüne üstüne gittiler ailece.

Meydan okudular ama kime meydan okudukları belli değildi. Yumruk sıktılar ama meçhul odaklara karşı. Küstahlaştılar ama karanlık dehlizlere karşı.

Hatta içlerinden biri, en kaba biçimde meydan okurken uyuşturucu kullandığını haykırmaktan bile çekinmedi.

*

Üç gündür şunu düşünüyorum:

Kıvamında, kararında, dengeli bir gösterişçilikle mutlu – mesut yaşamlarını sürdürebilirlerdi.

Yazının tamamı için tıklayın…

Ahmet Hakan’dan Dilan Polat yorumu: Küstahlaştılar
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!