Besim Tibuk, Net Holding hissesi alıyor

featured

BORSAGUNDEM.COM

Net Holding (#NTHOL) hisselerinde uzun bir süredir hakim ortakların alımı devam ediyor. Kıbrıs’ın en büyük otel v e kumarhanelerine sahip olan Besim Tibuk’un oğlu Kerem Tibuk, yaptığı son alımlarla şirketteki payını yüzde …. Oranına yükseltti. Kerem Tibuk’tan sonra alıma geçen Besim Tibuk ise dün 13.93-14.02 lira aralığından yaptığı 546 bin 459 adet alımla şirketteki payını yüzde 32.54’e çıkardı. Pazartesi günü 1 milyon adet hisse alan Besim Tibuk önceki gün de 582 bin 595 adet alım yapmıştı.

Geçen yıl Net Holding’nin sermayesinin %25,68’ine tekabül eden toplam 144.799.536 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 5.70 TL fiyatla, toplu olarak alan Kerem Tibuk 21 Eylül 2022 tarihinde yaptığı 1 milyon adet hisseyle birlikte şirketteki payını yüzde 27.62 seviyesine ulaştırdı.

YENİ HAVALİMANI AÇILIYOR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inin yeni Ercan Havaalanı açılış için gün sayıyor. Havalimanı adanın kuzeyini dünyaya açacak kritik bir öneme de sahip. 25 Kasım’da düzenlenecek törenle havalimanını açılması planlanıyor. Yeni havaalanı toplam 7 milyon 800 bin metrekarelik bir alanda inşa edildi. Pist kanat açıklığı 60 metre olan uçaklar için de uygun olarak tasarlandı. Bu kanat açıklığı havacılıkta yer alan uçakların neredeyse tamamının Ercan Havalimanı’na inebilmesi anlamına da geliyor.

Eski havaalanın tam 6 katı büyüklükte inşa edilen yeni havaalanı 60 check in 24 pasaport noktası olacak. Yap işlet devret modeliyle yapılan havaalanında kullanılan malzemeler alanında marka olmuş firmalardan alındı.

ULUSLARARASI UÇUŞLARA AÇILACAK

Uluslararası uçuşların burada başlaması ile birlikte bazı ülkelerden başta Rusya’dan direkt uçuşların da başlaması bekleniyor. Bunun bir anlamı daha var. Rusya, KKTC yi tanınmıyor uçuşların başlaması da burada önemli bir mesajı olarak yorumlanıyor. Ayrıca Pakistan, Azerbaycan gibi ülkelerle de temaslar devam ediyor.

Rus uçakları ilk kez Lefkoşa’ya direkt uçuş yapabilmesi için havaalanın uluslararası kodlarının olması gerekiyor. KKTC devleti tanınmadığı için bu kodlar henüz verilmedi ancak Türkiye’nin de desteği ile alt yapı çalışmaları yapıldı. Havaalanına Antalya havaalanına bağlı bir kod verilerek yasal altyapının da oluşturulabileceği öğrenildi.

Besim Tibuk, Net Holding hissesi alıyor
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!