O hissede operasyon! SPK sonunda müdahale etti

featured

Paramedya.com’un haberine göre Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında Doğan Burda Dergi (DOBUR) hissesine 29 Kasım günü seans sonuna kadar ‘Emir paketi tedbiri’ uygulanmasına karar verildi.

Konuyla ilgili Borsa İstanbul’dan yapılan KAP açıklaması şöyle:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOBUR.E payları 31/10/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.”

AGRESİF HAREKETLER

Doğan Burada hisse senedinde son aylarda işlem yapan grup baş döndürücü hareketlere imza atıyordu. Hisse senedinde sık sık yüzde 30 yukarı yönlü hareket yapıp, buradan tekrar satışla senedi aşağı çekiyordu. Çok sayıda yatırımcı hisse senedindeki bu işlemlerden dolayı mağdur oldu.

O hissede operasyon! SPK sonunda müdahale etti
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin