BORSA SPEKÜLATÖRÜ MEHMET MUSTAFA GÜRBAN İYİ PARTİ LİSTEDESİNDE!

featured

İYİ Parti’nin Gaziantep 1. sıra milletvekili adaylığı verdiği ve listede “İŞ ADAMI” olarak yer alan Mustafa Gürban’ın borsa spekülatörü olduğu iddiasıyla Serbest Piyasa Kurumu’ndan defalarca kez ceza aldığı ortaya çıktı. SPK tarafından defalarca para cezasına çarptırılan Mehmet Mustafa Gürban, Sistemkoin’de ava giderken avlandı. Gürban, parasını kaptırdığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Kripto para borsalarında ilk vurgunun yapıldığı Sistemkoin’den ünlü borsa spekülatörü de çıktı. Sosyal medyadaki hesaplarından yaptığı manipülatif yorumlarla Borsa İstanbul’daki hisselerle ilgili yatırımcıları yanılttığı gerekçesiyle Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından defalarca ceza kesilen Mehmet Mustafa Gürban, Sistemkoin’de ava giderken avlandı.

Sabah gazetesinden Ümit Erkan Demircan’ın haberine göre, parasını kripto para borsasına kaptırdığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Bunu piyasaya sürmek için bir platforma ihtiyaç duydu. O arada Sistemkoin’cileri buldu. Sistemkoin yetkilileriyle irtibata geçen Gürban, şirketin sahipleri ve çalışanlarını Gaziantep’e davet ederek, misafir etti.Otel masraflarından yeme-içmelerine kadar her şeyi karşıladı.
Kendisinin çıkardığı tokenleri 5.000 kişinin alıp-satacağını, 10 milyon dolar değerinde bir işlem trafiğinin döneceğini anlattı.Anlaşmanın ardından 2019’da token’leri ‘Sistemkoin.com’platformuna soktu. Gürban’ın yönlendirmesiyle 5.000’e yakın yatırımcı bu ‘TWS’ adlı tokenleri aldı.Nisan ayında Sistemkoin yaklaşık 1 milyon dolar değerinde yapılan satış bedelini aktarmadı. Gürban, Sistemkoin’cilerin TWS’leri gerçekte varmış gibi göstererek yani site üzerinde listeleyerek kullanıcılara sattığını tespit etti.
Sistemkoin’deki 51 kişinin isim listesini vererek suç duyurusunda bulundu.Mehmet Mustafa Gürban borsa yatırımcılarının yakından tanıdığı bir isim. Sosyal medyada hem Twitter hem de Telegram hesapları üzerinden borsa hisselerinde yatırımcıları yanıltıcı bilgiler verdiği gerekçesiyle defalarca işlem ve para cezaları aldı.
Gürban, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yakın markajında bulunuyor.

BORSA SPEKÜLATÖRÜ MEHMET MUSTAFA GÜRBAN İYİ PARTİ LİSTEDESİNDE!
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!