Enver Yücel önce ‘Yalan’ dedi, dekontlar yağınca kabul etti: Tartışmaya Ece Üner de katıldı

featured

Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Enver Yücel, “22000 çalışan öğretmenimiz var asgari de var devletin 3 katı da” dedi.

Bahçeşehir Kolejinde çalışan öğretmenler, maaşları asgari ücretten yatınca sosyal medyada duruma isyan etti. Aralık ayında yeni asgari ücretin belirlenmesiyle birlikte özel sektörde çalışan öğretmenlerin pek çoğunun maaşı asgari ücret düzeyinde kaldı.

Asgari ücret zammı ile birlikte ne kadar alacağı kesinleşmeyen Bahçeşehir Koleji öğretmenleri dün banka hesaplarına yatan maaş ödemesini görmeleriyle birlikte büyük tepki gösterdi.

Hesaplarına 8 bin 510 lira yattığını gören öğretmenler tepkilerini Twitter üzerinden paylaşım yaparak gösterdi. Öğretmenler dekontlarının yatan maaşlarının ekran görüntülerini Twitter’da paylaştı.

Ünlü komedyen Kaan Sekban da öğretmenlerin tepkilerine destek vererek “Bahçeşehir Koleji Öğretmenleri maaşlarının asgari ücretten yattığını söyleyerek isyan ediyor. Velilerden dünyanın parasını alan bir kurumun öğretmenlere bunu reva görmesi kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Sekban’a yanıt veren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, yaptığı ilk paylaşımda ‘asgari ücretle çalışan öğretmenler’ olduğu şeklindeki açıklamaların yalan olduğunu savundu. Yücel, komedyen Sekban’a “Talk Show yapmak zeka gerektirir, yanlış beyanlar ve söylemlerle prim yapamazsın. Bu benden sana bir abi nasihatı. Zekanı geliştirici faaliyetlerde bulunmanı öneririm” dedi.

Bunun üzerine Sekban, Yücel’e yanıt olarak “Benim söylediğimle talk show yapmanın ne alakası var anlamadım ama, prim yapmaya inanın hiç ihtiyacım yok. Zekam 40’a kadar geliştiği kadar gelişmiştir. Bu magazin atışmasını geçelim de doğru beyanı siz açıklayın buradan ben de doğrusu buymuş deyip tvitimi silerim hiç sorun değil” diye konuştu.

Yücel’in bu sözleri üzerine Bahçeşehir Koleji öğretmenleri tek tek maaş dekontlarını Twitter’dan paylaşmaya başladı. Öğretmenlerin paylaşımlarında Bahçeşehir Koleji tarafından banka hesaplarına 8 bin 510 lira yatırıldığı görüldü.

Söz konusu dekont paylaşımları üzerine Yücel, asgari ücretle öğretmen çalıştırdıklarını kabul ederek “22000 çalışan öğretmenimiz var asgari de var devletin 3 katıda” diye yazdı.

Sekban da, “Demek ki beyanım yalan değilmiş, asgari ücretli öğretmenler varmış, ben -hem de böylesi fiyakalı bir eğitim kurumunda çalışan- 1 öğretmenin bile asgari ücrete mahkum edilmesini skandal olarak görürüm üzgünüm, peki kaç öğretmen bu asgari ücrete tâbi ?” diye cevap verdi.

Bahçeşehir okulları sahibi Enver Yücel’in yaptığı paylaşımlara sosyal medyadan yoğun tepkiler geldi.

TARTIŞMAYA ECE ÜNER DE GİRDİ

Artan özel okul ve kolej fiyatlarıyla birlikte öğretmenlerin özel okullarda düşük ücretler almasına Tv100 haber spikeri Ece Üner sert tepki gösterdi.

Yüksek ücretler nedeniyle binlerce velinin çocuklarının kayıtlarını öze okuldan sildirdiğini söyleyen Üner, “Azalan sadece sınıf mevcudiyeti değil öğretmenler odasından da isyan sesleri yükseliyor. Mevsimlik işçi gibi çalıştırılan binlerce öğretmen özel okullardaki işlerinden ayrıldı” dedi.

İşte Bahçeşehir Koleji öğretmenlerinin maaş dekontları:

blank

blank

Enver Yücel önce ‘Yalan’ dedi, dekontlar yağınca kabul etti: Tartışmaya Ece Üner de katıldı
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin