Direniş Karatay, izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor

featured

Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanarak büyük ilgi görmeyi başaran Direniş Karatay, 9 Martta izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan , Yurdaer Okur gibi usta oyuncuların rol aldığı Direniş KARATAY beyazperdede vizyon için geri sayım başladı.

Dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Kösedağ Savaşı ve döneme damgasını vuran ve Son Selçuklu Kahramanı olarak adlandırılan devlet adamı Emir Celaleddin KARATAY’ın hayatından bir kesitin özgün bir senaryo ile beyaz perdeye uyarlandığı Direniş Karatay 9 Mart 2018’te izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk kez bir üniversitenin kendi tarihinden yola çıkarak özgün bir hikâye ile izleyiciye aktaracağı filmin senaryosunu Selman Kayabaşı kaleme aldı.

Filmin Konusu ise şöyle; Alaaddin Keykubat’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine oğlu Gıyaseddin tahta geçer. Gıyaseddin babası gibi güçlü karaktere sahip bir devlet adamı değildir. Bu zayıflık Moğolların Selçuklu üzerindeki baskısını ve iştahını arttırmaktadır. Fakat Moğolların unuttuğu çok önemli bir detay vardır, o da dönemin en önemli devlet adamlarından Emir Celaleddin Karatay’ın varlığı.. Karatay tüm tecrübe ve gücü ile halkı Moğollara karşı büyük bir direnişe hazırlarken kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla Anadolu’nun tüm sessiz kahramanlarını yanına alacaktır. Savaş sahnelerinin güçlü bir drama ile beslendiği filmde, izleyicilere bir kahramanın verdiği bağımsızlık mücadelesi aktarılıyor.

Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Burcu Özberk, Alperen Duymaz Nefise KARATAY gibi isimlerin yer aldığı film, Selçuklu dönemine ait ilk film olma özelliğinde.2017 Temmuz- Ağustos aylarında çekimleri Konya’da gerçekleşen filmin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı, Genel Danışmanlığını Serdar Akar üstlendi.

Senaryosunu Selman Kayabaşı ve Uğur Uzunok’un yazdığı Filmin kadrosunda ayrıca Alperen Duymaz, Burcu Özberk,Nefise Karatay, Bahadır Yenişehirlioğlu, Furkan Palalı, Volkan Keskin, Cahit Kayaoğlu, Yusuf Aytekin, Ece Yaşar , Nik Xhelilaj, Fırat Temir gibi isimler de yer alıyor.

Direniş Karatay, izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!