Von Resort Hotels sahiplerinden kaçak otel için rüşvet iddiası

featured

Soruşturma kapsamında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve CHP Meclis Üyesi Ertan Güleç’in Menderes ilçesine bağlı Özdere Mahallesi’nde inşaatı devam eden 5 yıldızlı otelin imar planına aykırı şekilde yapımına müsaade etmeleri karşılığında Bodrum’daki iki villayı rüşvet olarak aldıkları tespit edildi.

Olaydan sonra gözaltına alınan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile CHP’li Meclis Üyesi Ertan Güleç İçişleri Bakanlığı tarafından da görevden alınırken Menderes Belediye Başkanıyken gözaltına alınan daha sonra serbest bırakılan Mustafa Kayalar, CHP’li Meclis Üyesi Ertan Güleç, skandallarla gündemden düşmeyen Gezinomi Seyahat’in de sahibi olan Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde bulunan Von Resort Bien Otel’in sahibi Ali Bektaş ve Nurullah Ercan, Kayalar’ın kayınpederi Ruhi Durak, emlakçı Songül Van hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

N.K ve Z.S. isimli kişiler konu ile ilgili ihbarda bulunduğunun belirtildiği iddianamede, Özdere’deki Von Resort Bien Otel inşaatlarında ruhsat ve projelere aykırı yapılaşma olduğuna dair ihbar olduğu, ihbardan ancak 6 ay sonra yapı tatil zaptı tutulduğu, buna rağmen herhangi bir yaptırım uygulanmayarak otel inşaatındaki kaçak yapılaşmaya müsaade edildiği belirtildi. Bodrum Akyarlar Mahallesi’ndeki villanın 02 Nisan 2020’de 350 bin lira bedelle otel inşaatının sahibi Ali Bektaş tarafından CHP’li Başkan Kayalar’ın kayınpederi Ruhi Durak’ın üzerine yapıldığının anlaşıldığı, villanın rayiç değerinin 3 milyon 750 bin lira olduğu, alım satım ile rayiç bedeli arasındaki 3 milyon 400 bin liralık farkın hayatın olağan akışına uygun olmadığı iddianamede yer aldı.

Menderes eski Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, eşi Aslı Kayalar ve kayınpederi Ruhi Durak’ın banka kayıtları ve tapu dökümlerinin de yer aldığı iddianamede Özdere’de yer alan Von Resort Bien Otel’in kaçak katlarına göz yummak, usulsüz işlemleri görmezden gelmek karşılığında aynı şirketin Bodrum’da bulunan villalarından 2 tanesinin Başkan Kayalar’ın kayınpederi Ruhi Durak’ın üzerine 350 bin lira ve 450 bin lira karşılığında geçirildiği belirlendi.

Ayrıca yine Bodrum Akyarlar’daki diğer villanın 400 bin lira bedelle Bien Yapı’nın sahibi Nurullah Ercan vekaletiyle Songül Van tarafından Güleç Mobilya ve Dekorasyon isimli şahıs şirketinin sahibi CHP’li Meclis Üyesi Erhan Güleç’in üzerine yapıldığına dikkat çekilen iddianamede İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan ve rüşvet ve yolsuzluktan hakkında dava açılan Kayalar’ın 4 yıldan 12 yıla kadar hapsi istendi.

Sedat Peker’in halka arz döneminde yaşananları ifşa ettiği Gezinomi Seyahat’in de sahibi olan Ercan Şirketler Topluluğu bünyesindeki Von Hotels markası altında Antalya Manavgat’ta Von Resort Elite, Golden Coast Hotel ve Golden Beach Otel ile Bolu Abant’ta Von Resort Abant isimli oteller bulunuyor.

 

Turizm Haber Merkezi

Von Resort Hotels sahiplerinden kaçak otel için rüşvet iddiası
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!